Dijital Fotoğraf Makinesi veya Cep Telefonu Kazandınız Dolandırıcılığı

Cep telefonunuza hiç bilmediğiniz bir numaradan şu şu özelliklerde şeklinde bir mesaj alırsınız veya tam aksine bir cep telefonu modeli söylerler ve cep telefonu kazandığınız ile ilgili bir mesaj alırsınız. İlginçtir ki böyle bir hediye kazanırsınız fakat sizi aramazlar sizden onları aramanızı isterler. Bilmediğiniz bu numarayı ararsınız ve karşınıza bir bayan çıkar ve hediye kazandığınızı adınızı, soyadınızı, anne, baba isimlerinizi öğrendikten sonra en önemlisi ise anne kızlık soyadıdır. Artık tüm bilgiler öğrenilmiştir.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Şimdi sıra kredi kartı bilgilerinizde, bu bilgileri verdiğiniz anda size yüklü bir borç yapacaklarına emin olabilirsiniz. Peki numaralarınızı nereden buluyorlar, daha önce cep telefonu numaranızı verdiğiniz kargo şirketlerinden tutunda marketlere kadar bir çok yerde hediye veya çekiliş amacıyla telefon numaralarınızı topluyorlar. Artık dolandırıcı şebekeleri bu yolla anında binlerce kişinin telefonunu toplayabiliyor. Böylece halkı cezp edici özellikle büyük şirketlerin yaptığı gerçek kampanyaların adını kullanarak veya benzerlerini yaparak bu tuzağa düşürmeye çalışıyorlar. www.MedyaCafe.Net olarak biz halkımızı uyarıyoruz. Güvenli bir şirketten veya bankadan aradıklarını dahi söyleseler her zaman şüphe ile yaklaşınız.

İşte Bazı örnek Mesajlar:

Tebrikler. Değerli müşterimiz, Dijital Fotoğraf Makinası MP5 kazandınız. Hemen ……….. arayın. HEDİYENİZİ ve tasarruf cihazı almayı unutmayın.

Tebrikler. Değerli müşterimiz, İPhone kazandınız. Hemen ……….. arayın. HEDİYENİZİ ve tasarruf cihazı almayı unutmayın.

VODAFONE UN CEP TELEFONU HEDIYE EDILECEK SANSLI MUSTERILERI ARASINDASINIZ GUN ICINDE YETKILIMIZ SIZI ARAYACAKTIR

TURKCELL CEP TELEFONU HEDIYE EDILECEK SANSLI MUSTERILERI ARASINDASINIZ GUN ICINDE YETKILIMIZ SIZI ARAYACAKTIR

AVEA UN CEP TELEFONU HEDIYE EDILECEK SANSLI MUSTERILERI ARASINDASINIZ GUN ICINDE YETKILIMIZ SIZI ARAYACAKTIR

Benzer mesajları lütfen paylaşınız.Sponsorlu Bağlantılar

"Dijital Fotoğraf Makinesi veya Cep Telefonu Kazandınız Dolandırıcılığı" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , ,