Dersleri Unutmamak İçin Ne Yapmalı

Ders çalışmak oldukça sıkıcı bir iştir. Bu nedenle pek çok öğrenci isteye isteye değil de kendisini mecbur hissettiği için ders çalışmaktadır. Haliyle zorlama ile öğrenilen bilgilerde öğrencide kalıcı olmuyor. Öncelikle derslerden zevk almaya çalışın her dersten aynı şekilde zevk alamazsınız ancak bu sizin geleceğinizi etkiliyor bu nedenle en iyi şekilde öğrenmeniz gerektiğini unutmayınız. Eğer çocuğunuzda bunu uygulamaya çalışıyorsanız öncelikle çalıştırdığınız dersi çocuğunuza sevdirmeli elinizden geldiğince eğlenceli ve bir oyun havasında bilgileri öğretmeye çalışınız. Zaten zamanla alışkanlık kazanacak ve kendi kendine otokontrol uygulayacaktır.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Ders çalıştıktan sonra belli aralıklarla dersi tekrar yaparak unutma önlenmelidir. Konu tekrar edildikten sonra mutlaka konu ile ilgili sorular çözülmelidir. Zaten yapacağınız tekrar ve soru çözümleri size konuyu unutturmayacaktır. Eğer ezberlemezseniz yani konuyu öğrenirseniz unutma artık olmayacaktır. Hatta sınavlara çalışmadan dahi gitseniz yüksek başarı elde edebilirsiniz.

Burada önemli olan birkaç kaynaktan çalışmak ve soru çözmektir. Çünkü bir kaynak ne kadar iyi olursa olsun mutlaka eksik yada önemli görmediği kısımları atlar yani hiçbir kaynak tek başına yeterli gelmez. Bu nedenle birkaç kaynak kullanarak çalışıp ve lise ve üniversite giriş sınavlarındaki örneklerini mutlaka çözmelisiniz. Sınavlarda ne derece zorladıklarını mutlaka kontrol ediniz.Sponsorlu Bağlantılar

"Dersleri Unutmamak İçin Ne Yapmalı" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , ,