Dersi Derste Anlamanın Yolları

Neden dersi derste öğrenmeliyiz, dersi derste nasıl anlarız, Dersi okulda anlamanın yolları nelerdir? Derslere gelmeden önce o gün işlenecek konu hakkında bir ön çalışmayla gelmek derse ilgiyi ve dikkati göstermenizi sağlar ayrıca derse hazırlıklı gelmek dersin işlenişine etkin katılmayı ve konuları daha iyi öğrenmeyi kolaylaştırır. Çocuğunuzun okuldan sonra arkadaşlarıyla bir araya gelerek de ders çalışmasına olanak sağlayın. Arkadaşlarla ders çalışarak en sıkıcı dersleri bile zevkli bir çalışma haline getirebilir, ayrıca arkadaşlarıyla ders çalışırken anlayamadıkları konuları arkadaşına daha rahat sorup, öğrenebilir.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Dersi Derste Anlama Taktikleri

1 – Eğer derse aç karnınıza veya hasta bir şekilde gelirseniz genel uyarılmışlık haliniz düşük olduğu için dersten pek verim alamazsınız. Unutmayın ki dünyanın en pahalı otomobilleri dahi hareket edebilmek için yakıta ihtiyaç duyarlar.

2 – Öğrendiğiniz bir konuda acaba ne kadar başarılısınız kendinizi deneyin eksiklerinizi tespit edip kapatın.

3 – Öğretmen ders anlatırken sık sık kafanıza takılan kısımları mutlaka sorun. Çünkü yanlış öğrenmeler yerinde ve zamanında düzeltilmezse ileride sizi başarısızlığa götürecektir.

4 – Derse eksik araç gereçle girmek sizde gerginliğe yol açacaktır. Dolayısıyla gergin girdiğiniz dersten de alacağınız pek bir verim yoktur.

5 – Öğretmen ders anlatırken gerekli notlarınızı alın. Altı çizilmesi gereken önemli yerlerin altını çizin.

6 – Derste öğrendiğiniz bilgileri evde sıkı bir tekrardan geçirip konuyla ilgili test çalışması yapın.

7 – Öğretmen ders anlatırken sık sık söz hakkı alıp duygu ve düşüncenizi belirterek derse etkin katılarak tam öğrenme gerçekleştirebilirsiniz.

8 – Tüm dersleri önemseyin mesela Türkçe dersinde Matematik çalışmayın.Sponsorlu Bağlantılar

"Dersi Derste Anlamanın Yolları" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , ,