Ders Çalışmadan Önce Nasıl Plan Yapmalı

Ders Çalışma planı nasıl olmalıdır, iyi bir ders çalışma planı nasıl hazırlanır? Ders çalışmaya başlamadan önce plan yapmak ders çalışmanın verimli geçmesi açısından çok önemlidir. İlk başta çalışılacak yer ve bunun belirlenmesi en önemli husustur. Her zaman aynı yerde çalışmak çalışmanın verimliliği arttırır. Aynı zamanda odanın havalandırılmış olması, ne sıcak ne soğuk yanı ısının normal şartlarda ılıman olması, zihnen ve bedenen dinlenmiş olması çok önemlidir. Aynı zamanda ders çalışmaya başlamadan önce konuya çalışmaya başlamadan önce hangi konuya çalışacağının bilinmesi konu tekrarı veya gözden geçirilmesi oldukça önemlidir.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Gerekli araç gereçlerin gerekli olan tüm dosyaların hazır olması gerekiyor. Gerekli konular gözden geçirildikten sonra okunmaya başlanması ve okunduktan sonra materyallerden özet çıkartılması ders çalışma verimliliği açısından oldukça önemlidir.

Planlı Çalışmanın Avantajları Nelerdir

Ders çalışan kişi hiçbir şekilde sıkıntı ya girmez. Çünkü kendisini strese girmeden zamanını iyi ayarlayarak bütün materyalleri en verimli şekilde kullanarak derslere hazırlamış olur ve böylece bilgiyi en kısa şekilde en verimli şekilde almış olur. Düzenli bir şekilde ders çalışan kişinin konu eksiği olmaz. Planlı çalışma yapan kişiler tüm konuları sindirerek gittiğinden öğrenmemek gibi bir durumla karşılaşmazlar. Başarılı öğrenciler bu yolu tercih ettiği için sına günü ders çalışma ihtiyacı dahi duymazlar.Sponsorlu Bağlantılar

"Ders Çalışmadan Önce Nasıl Plan Yapmalı" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , ,