Depresyon Nedir, Depresyondan Korunmak İçin Neler Yapmalı

kısaca bunalım anlamına gelir. Mutsuzluk, umutsuzluk, ağlamalar, istek ve ilgide azalma, hayattan zevk alamama, sürekli yorgunluk, uyku düzeninde bozulma, hiçbir işte dikkati toplayamama, devamlı huzursuzluk, kaygı ve iştahta bozulma gibi bir çok belirtisi olan psikolojik bir rahatsızlıktır.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


rahatsızlığına bir çok şey neden olabilir. Özellikle stresli yaşam sürenlerde felaketler, boşanmalar, işsizlik gibi faktörler depresyonun başlangıç sebebidir diyebiliriz. Kişinin beyin hücrelerinin metabolizmasında ve vücuttaki bazı hormon değerlerinde çeşitli nedenlerle oluşabilecek bozulmalar da kişinin tamamen biyolojik nedenlerle depresyona girmesine neden olduğunu bilimsel veriler ortaya koymuştur.

Depresyondan korunmak için ise, Stresten uzak durmaya çalışın hayatınızdaki stres kaynaklarını kurutun eğer çıkartamıyorsanız mutlaka azaltın, sosyal bir hayat yaşamaya özen gösterin dostlarımızla vakit geçirin, mükemmeliyetçi olmayın, düzenli spor yapın, kendinize hobiler edinin, mutluluk depresyonun tek ilacıdır diyebiliriz.Sponsorlu Bağlantılar

"Depresyon Nedir, Depresyondan Korunmak İçin Neler Yapmalı" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , , , ,