Defne Yaprağının Yararları

, yaprakları güzel kokulu ve yaz kış yeşil olan bir ağaç, develik (Laurus nobilis). yaprağı, çeşitli yiyeceklere güzel koku versin diye katılan yapraktır. Yağı, Defnenin meyvesinden ve yapraklarından elde edilen, özellikle veteriner hekimlikte kullanılan, kokulu, acı lezzetli bir yağ türüdür. Ülkemizde bolca bulunan her daim yeşil kalan bir ağaçtır. Yaz aylarında ve kış aylarında yapraklarını dökmez. Aromatik bir bitki olan tüm dünyada ve ülkemizde popülaritesini giderek artırmaktadır.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


yaprağı tentür, çay ve natürel ilaç yapımında dahi kullanılmaktadır. yaprağı, yemeklere lezzet vermenin yanı sıra sağlığımız açısından da oldukça önemli bir besindir. Yapraklarını dökmediğinden dolayı her daim yaprakları toplanabilir bu nedenle yaz kış taze bulabilirsiniz.

arasında vücudunuzdaki mikropları öldürür, idrar söktürücü, terletici spazm çözücü, ağrı kesici gibi etkilere sahiptir. Defne yapraklarıyla hazırlanan banyo adet öncesi gerginlik ve ağrıları önler. Romatizma ağrılarına, kas yorgunluklarına olumlu etkilerinin olduğu gözlemlenmiştir.

Defne yaprağınız hamilelerin kullanması sakıncalı olabilir. Çünkü defne yağ hamilelerde alerjilere neden olabilmektedir. Birde dikkat etmeniz önemli bir konu ise defnenin zehirli türleri bulunmaktadır. Eğer doğadan kendiniz toplamak isterseniz zehirlilerle yenilebilir olanları birbirinden ayırt etmeniz gerekmektedir.Sponsorlu Bağlantılar

"Defne Yaprağının Yararları" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , , ,