Daha Yakışıklı Görünmek için Neler Yapmalı

Yakışıklı olmak için yapılması gerekenler nelerdir? Yakışıklı ifadesi güzel, gösterişli erkeklere denir. Günümüzde pek çok insan için dış görünüm çok büyük önem taşımaktadır. Etkileyici görünebilmek için illa bir takım estetik ameliyatlar olmanız gerekmiyor. Daha yakışıklı görünebilmek için daha basit ve etkili yöntemler bulunuyor. Pek çok kişiye çok uzakta görünse aslında pekte zor değil çükü kendinize ve vücudunuza iyi bakmaktan geçiyor. Daha sağlıklı bir yaşam tarzı seçerek çok daha iyi görünebilirsiniz.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Cilt bakımı Nasıl Olmalı

Erkekler bu konuda bayanlara göre çok ilgisiz kalmaktadır. Cildinizin kurumasını ve erken yaşlanmayı önlemek için nemlendirici, güneşin ultraviyole ışınlarının zararlarından korunmak içinse güneş kremini kullanın. Vücudunuzu güneş lekelerinden korumak içinde bu önemli bir husustur. Tıraş olmak ve dişlerimizi fırçalamak gibi cilt bakımını alışkanlık haline getiriniz.

Sağlıklı Beslenme Özen Gösterin

Sağlıklı ve iyi bir görünüm için düzgün beslenmelisiniz. İyi bir diyet uygulayın, daha parlakr cilt ve saçlar beslenmeden geçtiği gibi fit bir vücutta iyi beslenmeden geçiyor. Tavsiye edilen beslenme ise Akdeniz tipi diyeti tercih etmelisiniz. Yağlı etleri fazla tüketmeyin, daha çok tahıl, balık ve zeytinyağı tüketmeniz önerilir.

Sigarayı Bırakın

Dumandan uzak durun. Sigara ve nargile gibi dumanlı zararlılardan uzak durun çünkü kırışıklığa güneşten çok daha fazla neden olur. Sigara içmek, cilde dokusunu, dayanıklılığını ve esnekliğini veren kollajen ve elastini yok eder. Bu da yaşlanmayı hızlandırır, cildinizin soluklaşmasına yol açar.

Alkol Tüketmeyin

Alkol, dokuların büyümesine, gözlerinizin şişmesine neden oluyor. Bununla beraber kötü yemek alışkanlıkları oluşturur ve kilo aldırır.

Antioksidan Tüketimine Önem Verin

Meyve ve sebzelerdeki A, C ve E vitamini gibi antioksidanlar, vücut için mutlaka gereklidir. Bunlar cildi onarır ve esnekliğini artırır, kalp krizi ve kanser riskini azaltır.

Bol Su Tüketin

Vücudun büyük bir bölümü sudan oluşmaktadır. Cildin beslenmesinde suyun büyük önemi bulunmaktadır. Günlük su ihtiyacı kilo ve boya göre değişiklik göstermektedir. Ortalama 8 – 9 bardak su içilmesi uzmanlarca tavsiyedir.

Fazla Kilolarınızdan Kurtulun

Zayıflayın, görünümde önemli olduğu kadar sağlığınız içinde çok önemlidir. Zayıf insanlar kilolulara göre hastalıklara yakalanma riski daha azdır. Özellikle şok diyetlerden uzak durmalısınız. Kızarmış gıdalar, sağlıksız fast food yeme şeklinden uzak dururmalsınız.

Düzenli Spor Yapın

Eğer haraketli bir yaşama sahip değilseniz mutlaka spor yapmalısınız. Özellikle çakı gibi bir vücuda sahip olmak için güç artırıcı antrenmanlar yapmalısınız. Kambur duruştan kurtulup daha dik durursunuz. Evde de sürdürebileceğiniz bir güçlenme programı uygulayabilirsiniz.

Uykudan Fedakarlık Etmeyin

Günde en az sekiz saat kadar uyumalısınız. Uyumak, vücudun en büyük organı olan cilt dahil tüm organları yenilediği gibi vücudunu dinlenir. Aynı zamanda tansiyonu ve stresi yok eder. Bu sayede, alnınızdaki ve göz kenarınızdaki kırışıklıklar da gider. Uykusuzluğun en büyük sorunu ise göz altı torbalarıdır.Sponsorlu Bağlantılar

"Daha Yakışıklı Görünmek için Neler Yapmalı" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , ,