D Vitaminin Faydaları Nelerdir

Vitaminler vücutta depolanamazlar. Bu yüzden dengeli ve doğru beslenmek önemlidir. Çünkü vücudunuzdaki vitaminler zamanla dışarı atılır ve sizin bu atılan vitaminlerin yerini alacak yeni vitaminler almanız gerekmektedir. Vücudunuzdaki bir vitaminin eksikliği çeşitli hastalıklara neden olur. Vitaminler düzenleyici ve koruyucudur. Hastalıklarla savaşmanızda çok büyük rolü vardır. Bu vitaminlerden bir tanesi de D vitaminidir. Vücudun kalsiyum ve fosfor dengesini korumaya yardımcı olan D vitaminin eksikliği kanserden şeker hastalığına, enfeksiyon hastalıklarından kalp hastalıklarına, depresyondan öğrenme güçlüğüne kadar haha birçok hastalığa neden olmaktadır.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Balık, karaciğer, süt ve yumurtada bol miktarda bulunan bağırsakların kalsiyum emme kapasitesini yüzde 40, fosforu emme kapasitesini de yüzde 80 artırmaktadır. düzeyi azaldıkça düşünme, hafıza ve öğrenme kapasitesi de azalıyor. Beyin gelişimi için gerekli olan , anne karnında ve yaşamın ilk aylarında alınıyor ve eksikliği bebeğin ileri yaşlardaki mental gelişimini önemli ölçüde etkiliyor. eksikliği çocukluk çağında raşitizme, erişkin yaşlarda da kemik kırılmalarına yol açan osteomalasi’ye neden oluyor.

D vitaminin azlığı hastalıklara yol açtığı gibi fazlalığı da çeşitli hastalıklara neden olmaktadır. D vitamini kişinin bünyesine göre farklılık gösterse de fazlası mide bulantısı, kusma, ishal, iştahsızlık, yüksek tansiyon ve kolesterol yüksekliği, baş ağrısı, kılcal damarlarda deformasyona neden olmaktadır.Sponsorlu Bağlantılar

"D Vitaminin Faydaları Nelerdir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , , , ,