CTRL+Z Kısayolun Tersi Nedir

kısayol tuş kombinasyonunun tersi nedir? tuşları ile geri aldığınız işlemi tekrar nasıl düzeltebileceğinizi bu makalemizde anlatacağız. ile geri alıp silinen yazıları geri getirebilirsiniz. Özellikle yazı yazarken sık sık kullanılan CTRL + Z tuş kombinasyonu zaman zaman sıkıntıda çıkartabilir. Yazdığınız yazıda sadece bir cümleyi geri almak isterken tüm paragraf bir anda gidebilir. Buda istenmeyen bir durumdur çünkü aynı cümleyi bir daha kurmak zor olabileceği gibi aynı zamanda vakit kaybıdır.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

tuş kombinasyonu yalnızca yazı yazarken geri al işlemi değil aynı zamanda programlar içerisinde yaptığınız işlemlerini de geri almaktadır. Örneğin Paint resim editöründe bir resim üzerinde işlem yaparken geri al işlemi yaptığınızda bu adımıda tekrar iler alabilirsiniz.

CTRL+Z kısayol tuş kombinasyonu ile geri aldığınız işlemi CTRL+Y kısayol tuş kombinasyonu ile tekrar ileri alabilirsiniz.

Yazdığınız yazıları yada en son yaptığınız işlemi geri aldığınızda eski haline geri getirmek için CTRL+Y tuşlarını kullanmalısınız.Sponsorlu Bağlantılar

"CTRL+Z Kısayolun Tersi Nedir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , ,