Çocuklarda Yüksek Ateş Nasıl Düşürülür

Çocuklarda ateş düşürme, çocuklardaki yüksek ateşi düşürmek için neler yapılabilir? Çocuklarda yüksek ateş çok tehlikelidir. Normal vücut sıcaklığı ne olmalıdır ve ateş doğru bir şekilde nasıl ölçülür? Vücut sıcaklığı normalin üzerine çıkmaya başladığında vücutta bir takım anormallikler olmaya başlar ve çeşitli hastalıklara neden olur. Bu durum çocuklarda kalıcı etkilere beyinde kalıcı hasarlara neden olur.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Vücut sıcaklığı ölçülürken dikkatli olmak gerekiyor. Vücut sıcaklığı ölçülen noktaya göre ateşin sınırı değişebilmektedir. Buna örnek verecek olursak ağızdan yapılan ölçümler rektal yapılan ölçümlerden genelde 0.6 derece daha düşüktür. Genel olarak vücut sıcaklığı 38 derece olması veya 38 derecenin üzerine çıkması ateşlenme durumu olarak bilinmektedir.

Ateş düşürmek için doğru hamleleri yapmalısınız. İlk yapmanız gereken ise çocuğunuzun kıyafetlerini çıkartmanız gerekiyor. Ateş düşürmek için çeşitli ilaçlara başvurulmamalıdır. Ateşin neden yükseldiği önemli, eğer doktorunuz size ilaç verdiyse bu ilaçları kullanabilirsiniz. Ateşi yükselen çocuğun kasık, koltuk altı gibi vücudun yağ bezelerinin bulunduğu bölgelerine soğuk uygulamalar yaparak serinletebilirsiniz. Örneğin ıslak bir bezle silebilirsiniz.

Genelde yapılan yanlışlardan bir tanesi anla kolonyalı bez koymaktır. Bunun en iyi yöntemi daha öncede belirttiğimiz gibi koltuk altı ve kasık bölgesine serin bir bez koyarak yapmalısınız.Sponsorlu Bağlantılar

"Çocuklarda Yüksek Ateş Nasıl Düşürülür" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , ,