Çocuklarda Kitap Okuma Alışkanlığı Kazandırma Yolları

Çocuklara ? Pek çok kişi özellikle çocuklar kitap okumayı sıkıcı bulur. Çocuğu kitap dışında pek çok şey cezbeder bu nedenle kitap okumak yerine diğer şeylere yönelir. Ancak alışkanlık kazandırılırsa çocuğunuzun geleceği açısından bu çok önemlidir. Çocuklar ilk alışkanlıklarını ailelerinden kazanırlar. Çocuğun yanında sergileyeceğiniz davranışlar çocuğunuzun okuma alışkanlığını etkiler.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Okuma Alışkanlığı Nasıl Kazandırılır

Bu konuda anne babanın tutumu çok önemlidir. Evinizde kitapların ulaşılabilir konumlarda olması gerekiyor. kitaplara erişim çocuğunuz için atılacak önemli ilk adım diyebiliriz. Çocuğunuzun bilgi seviyesi çok önemli, çünkü her dönemde çocuğun ilgi ve alakası değişeceği için kitaplarda buna göre seçilmelidir. Anlayabileceği seviyede seçimler yapmalısınız.

Bu konuda dikkat etmeniz gereken ise illa çocuğunuza roman veya ciltler dolusu kitaplar dayamamalısınız. İlk önce okuma alışkanlığı kazandırmalısınız. Gazete, haftalık dergiler ile işe başlayabilirsiniz. Araba veya bilgisayar dergileri dahi olabilir. Daha sonra adım adım diğer aşamalara geçebilirsiniz.

Hikaye kitapları, görsel içerikleri fazlaca barındıran renkli kitaplar her zaman daha fazla ilgi çeker. Kitap okumayı eğlenceli hale dönüştürmek sizin elinizde, kitap ayraçlarından kitabın dış görünüşüne kadar pek çok şey etkilidir.Sponsorlu Bağlantılar

"Çocuklarda Kitap Okuma Alışkanlığı Kazandırma Yolları" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, ,