Çocuklar İçin Kahvaltının Önemi

Yalnızca çocuklar için değil yetişkinler içinde günün en önemli öğünü kahvaltıdır. Çocuklar için ayrı bir öneme sahip olan kahvaltı çocukların sadece beden gelişimi için değil zeka gelişimi içinde kahvaltının ayrı bir önemi bulunmaktadır. çocukların mutlaka her sabah kahvaltı yapmaları gerekmektedir. Kahvaltı günün en önemli öğünlerinden birtanesidir. Sağlıklı bir yaşam için kahvaltısız güne başlanmamalıdır. Bir çok çocuk düzensiz uyku nedeni ile sabahları kahvaltı yapmamaktadır. Özellikle okula giderken kahvaltı çok büyük bir öneme sahiptir. Çocukların büyüme ve gelişmesi kadar zihinsel gelişiminde de hakvaltı önemli rol oynamaktadır. Çocukların sağlıklı bir şekilde gelişim gösterebilmesi için mutlaka doğru ve dengeli beslenmesi gerekir.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Çocuklar ve Kahvaltının Önemi

Kahvaltı yapan çocuklar ile kahvaltı yapmayan çocuklara göre bağışıklık sistemlerinin daha çok geliştiği ve kilolarını kahvaltı yapmayan çocuklara göre daha iyi korudukları görülüştür. Ayrıca Düzenli kahvaltı yapan çocuklar da vitamin ve mineral eksikliği olmadığından fiziksel gelişimi çok daha iyidir. Bağışıklık sisteminin kuvvetli ve gelişmiş olması için çocuklar , protein ve karbonhidrattan zengin bir kahvaltı yapmalıdır. Her sabah kahvaltılarını yapan çocuklarının kan şekerlerinin dengeli olduğunu ve kolesterol problemi yaşamadıkları görülmektedir.

Yapılan bir araştırmaya göre çocukların okula kahvaltı yaparak gitmeleri derslerdeki konsantrasyonlarında artışa, daha iyi okuma yeteneğine, ders notlarında artışa, arkadaşları ile daha iyi ilişkilerinde bulunmalarına sebep olduğunu göstermiştir. Çalışmalar bizlere düzenli olarak kahvaltı yapan çocukların enerji kaynağı olan karbonhidrat ve hücrelerin yapı taşı olan protein içeren besinleri tüketmelerinin, şekerli yiyecekler yada yağlı poğaça, kek tüketen çocuklara göre derslerinde daha iyi performans göstermektedir.Sponsorlu Bağlantılar

"Çocuklar İçin Kahvaltının Önemi" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , ,