Çipli Pasaport Harç Ücretleri Ne kadar

, yabancı ülkelere gidecek olanlara yetkili kuruluşça verilen, yabancı ülke yetkililerinin kimlik incelemesinde geçerli olan belge olarak tanımlanmaktadır. Çipli pasaportlara da geçtiğimiz günlerde geçiş yapılmıştı. Çipli Pasaportların harç ücretleri değişiklik göstermektedir. ”Biyometrik”, ”Elektronik”, ”Çipli” olarak da adlandırılan e-pasaportlar, eski tip pasaportların kimlik sayfalarında bulunan numarası, ad, soyad, uyruk, doğum tarihi, kimlik no, düzenleyen makam, düzenlenme ve geçerlilik tarihi gibi kişisel kimlik ve bilgilerinin yanı sıra içinde fotoğraf, parmak izi, imza gibi biyometrik verilerin saklanabildiği çipli yapıya sahip bulunuyor
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


cüzdan bedeli 62,5 TL‘dir. harç ücretleri yıllık olarak değişmektedir. Work and Travel vize başvurusu için geçerlilik süresi en az 1 yıl olması gereklidir. 1 yıllık Çipli Lacivert harç ücreti 117,6 TL’dir. Harç Ücretleri ödememek için Harçsız Pasaportçıkarabilirsiniz. Harçsız Uzatmak İçin konusunu okuyabilirsiniz.

Pasaport defter bedeli ve 1 yıllık harç ücreti 62,5 + 117,6 = 180,1 TL olarak belirlenmiştir.

Üniversiteden gerekli belge alınamaz ise ödenecek pasaport harç bedelleri (6 aylık pasaport ile Work and Travel vizesine başvuru yapamazsınız. )

6 aya kadar olanlar 80.50 TL
1 yıl için olanlar 117.60 TL
2 yıl için olanlar 191.90 TL
3 yıl için olanlar 272.40 TL
4 yıldan 10 yıla kadar olanlar 383.85 TL


Sponsorlu Bağlantılar

"Çipli Pasaport Harç Ücretleri Ne kadar" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , , , , ,