Çinliler Bebek Yiyor Yalanı

İnternette dolaşan iddaya göre Tayland’daki bakım evlerinden 70 dolara alınan çocuklar, Pahalı restoranlarda müşterilere servis ediliyor. Bir diğer idda ise Çin deki işsiz ve çok fakir insanların düşük yapması sonucu ölü doğan ceninleri yedikleri iddası özellikle google yazar yazmaz karşınıza çıkan şu meşhur yerkenki fotoğraf işte gerçekler…
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Çinli sanatçı Zhu Yu, oyuncak bebeklerle hazırladığı bir fotoğraf sergisinden alınan “insanları yemek” adlı resmin internette Çin düşmanı bazı çevrelerin şeklinde bir haberi hızla yayması ile başladı.

, bebek yiyen Çinli, ? ? Son yıllarda internette Çinlilerin lokantalarda cenin yediğine dair birçok fotoğrafların dolaştığı haberini bir şekilde duymuşunuzdur. Bu haberi okuduğunuza göre Çinlilerin cenin yediği haberi size de ulaşmış. Bu fotoğraflar e-mail zincirleri ve haber grupları ile çok hızlı bir şekilde yayıldı ki bugün birçok kişi Çin de zengin insanların cenin yediğine inanıyor. Aslında işin aslı şu şekilde. Yaşları 25 ile 30 arasında değişen bir grup sanatçı, 2000 yılında yapılan Şanghay Sanat Festivalinde, ünlü performans sanatçısı Zhu Yu ‘nun yönetiminde İnsanları Yemek adında bir eser ortaya çıkartıyorlar. Bir süre sonra Malezyada yayın yapan Perdana isimli bir gazete sergiyi Çin cenin yiyor şeklinde ana sayfasına taşıyınca eserleri o kadar çok tepki çekiyor ve tartışılıyor ki olay Tayvan hükümetinin tekzip yayınlama kararına, diğer ülkelerde Çinlilerin bebek yedikleri imajı oluşmasına kadar gidiyor. Hatta en sonunda olay bununla da kalmayıp 100-150 dolara Sıcak japon yemeği türünde yazılar içeren Korece ve İngilice yazılmış Japon karşıtı propagandalarda bile kullanılmaya başlanıyor.

Çinlilerin çekirge, kurbağa, çeşitli böcekler yendiği doğru ancak bebek yedikleri doğru değildir.Sponsorlu Bağlantılar

"Çinliler Bebek Yiyor Yalanı" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , , , , , , ,