Çin Uygur Türklerini Katlediyor

Dışişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuruda, Türkiye bulunan Çinlilerden, “iki ülke arasındaki gerilim sürdükçe dikkatli olmaları ve mümkün olduğunca dışarı çıkmamaları” istedi. Türklerini katletmeye devam ediyor. Ülkemize en uzak soydaşlarımız üzerindeki baskılar giderek artıyor.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Bakanlığın internet sitesindeki duyuruda, Türkiye’deki vatandaşlarına, kalabalık alanlardan ve hassas yerlerden mümkün olduğunca uzak durmaları uyarısı yapıldı.

China Daily gazetesinin konuyla ilgili haberinde, El Kaide bağlantılı bir internet sitesinde kendini Türkistan İslamcı Partisi lideri olarak tanıtan Abdülhak adlı kişinin, “’da gözaltına alınanlar serbest bırakılana kadar Çinlilere saldırma emri verdiği” ileri sürüldü.

Bu arada Türkiye’nin Pekin Büyükelçisi Murat Salim Esenli, Çin Merkezi Televizyonunun (CCTV) İngilizce yayın yapan 9. kanalında “Diyalog” adlı programa konuk oldu.

Büyükelçi Esenli, 5 Temmuzda Sincan Özerk Bölgesinin merkezi Urumçi’de meydana gelen olaylarla ilgili soruyu yanıtlarken, “Türkiye’nin bunu Çin’in iç işi olarak gördüğünü ve Çin makamlarının sorunu kendi anayasalarına ve taraf oldukları uluslararası sözleşmelere bağlı kalarak çözeceklerine inandığını” söyledi.

Video Görüntüleri için tıklayınızSponsorlu Bağlantılar

"Çin Uygur Türklerini Katlediyor" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , , , , , , , , ,