Cildi Temizlerken Dikkat Edilecek Hususlar

Cildiniz temizlerken dikkat etmelisiniz. Peki nelere dikkat edeceksiniz. Eğer cildinizi doğru bir şekilde temizlemezseniz cildinize zarar verebilirsiniz. Cildin günlük bakıma ihtiyacı vardır. Özellikle temizlik konusu çok önemlidir çünkü cildimizde nefes alıp verir. Bayanlar güzel görünebilmek için ağır makyajlar yapmak zorunda kalabilir ancak doğru bir şekilde temizlenmediği takdirde cildinize ciddi anlamda zararlar verebilir.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Cildinizi Temiz Tutmanın Önemi

Özellikle hassas cilde sahipseniz dikkat etmeniz gereken önemli bir husustur. Sabah, akşam ve spordan sonra cildiniz düzenli olarak masaj yaparak temizlemelisiniz. Makyajınız yüzünüzdeki sivilce ve izleri kapatabilir ancak doğru bir şekilde temizlenmemesi halinde yüzünüzde daha fazla tahriş oluşabilir.

Sivilce ve İrinleri Sıkmayın

Sivilce ve irinlerinizi sıktığınızda kalıcı izlere ve iltihaplanmalara neden olur. Hatta bu durum hiçte istenmeyen çok daha fazla sivilce çıkmasına neden olabilir. Eğer bu durumdan rahatsız oluyorsanız makyaj hileleri ile kapatmaya çalışın.

Cildinizi Kurutmadan Temizleyin

Yüzünüz için akne ve leke önleyici ürünleri kullanırken yüzünüzün kupkuru bırakmamaya çalışın. Bazı kimyasallar cildinize zarar verebilir. Bunun için nemlendirici kullanmalısınız. Sivilcelerin yok olması sadece izlerin gittiği anlamına gelmiyor. İz tedavilerindeyse, salisilik asit ve meyan kökü özü kullanılıyor.Sponsorlu Bağlantılar

"Cildi Temizlerken Dikkat Edilecek Hususlar" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, ,