Cep Telefonunun İnsan Sağlığına Zararları Nelerdir

Cep telefonları artık günümüzde vazgeçemeyeceğimiz teknolojiler haline geldi. Fakat bu teknolojinin insan sağlığına verdiği zararlar var. Cep telefonları yaydığı zararlı ışınlarla insan beynini olumsuz şekilde etkilemekte, siz telefonla konuştukça cep telefonunuzdan yayılan radyasyon beyninizi pişirmektedir. Şöyle düşünecek olursanız sürekli cebinizde radyasyon yayan bir cihaz var ve sürekli bu radyasyona maruz kalmaktan vücudunuz bir takım zararlar almakta, radyasyon ışınlarını düşünecek olduğunuzda geri dönüşü mümkün olmayan hasalıklara yol açtığını unutmayınız.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Cep telefonunun kullandığı dalgalar da bu gruba dâhildir. Yüksek derecede iyonlaştıran radyasyona maruz kalmak kanser riskini arttırabilir, ancak iyonlaştırmayan radyasyona yoğun olarak maruz kalınsa bile ancak ortaya çıkan ısıdan dolayı yanık tehlikesi oluşabilir; uzun süreli hastalıklara yol açmaz. İyonlaştıran radyasyon yüksek enerjidedir ve hücredeki DNA yapısını değiştirebilir. Hatta hücrede kalıcı hasar bırakıp öldürebilir ve kanser olmasına yol açabilir.

Cep telefonunun ısınması elektronik parçalardan kaynaklanır. Bir konu da cep telefonlarının beyin tümörlerine yol açıp açmadığı. The International Agency for Research on Cancer (IARCU uluslararası Kanser Araştırmaları Ajnsı) tarafından 13 ülkede yeni gerçekleştirilen Interphone adlı bir araştırmada, kullanımıyla beyin tümörü arasında herhangi bir bağlantı bulunamadı.Sponsorlu Bağlantılar

"Cep Telefonunun İnsan Sağlığına Zararları Nelerdir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , ,