Çayın Fayda Ve Zararları

Çayın insan vücuduna bir çok faydası olduğu gibi bir çokta zararı mevcut özellikle ülkemizde tüketimi oldukça fazla, en son yapılan araştırmalara göre çok yakında insana en yararlı gıdalardan biri olarak kabul edilecek konuma geldi. Amerikalı bilim adamlarına göre, çayın kanser, kalp hastalıkları ve Parkinson a karşı koruyucu özellikleri bulunduğu ortaya çıktı.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Uzmanlar, çayda bulunan antioksidanların güneş ışığı, kimyasallar, stres ve birçok gıdanın hücrelerde yol açtığı hasarı tamir ettiğini belirttiler.

Çayın yararları Washington da ABD Tarım Bakanlığı, Amerikan Kanser Vakfı ve Konseyi nin ortaklaşa düzenlediği bir toplantıda ele alındı. Tarım Bakanlığı ndan yetkililerin sunduğu araştırmaya göre çay kolesterolü düşürerek kalp hastalıkları riskini azaltıyor.

Maryland teki Beltville İnsan Beslenmesi Araştırma Merkezi nde yapılan bir araştırmada bir gruba çay, diğerine ise renkli su verildi. Sonuçta çay içenlerde kötü kolesterolün üç haftada yüzde 10 oranında düştüğü belirlendi.

ise:

Çay çok fazla içilecek olursa çarpıntı , göğüs anjini, sinir bozukluğu, baş ağrısı , sıkıntı , mide bulantısı , el titremesi ve uykusuzluğa sebep verir. Şişmanlar, kalp, sinir, mide ve karaciğer hastaları , romatizma ve nikristen şikayet edenler, böbreklerinde kum veya taş olanlar, yüksek tansiyondan yakınanlar, üremi veya albüminüri olanlar, mümkün olduğu kadar az çay içmelidirler.Sponsorlu Bağlantılar

"Çayın Fayda Ve Zararları" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , ,