Çamaşır Makinelerinde Enerji Tasarrufu Nasıl Yapılır

Çamaşır Makineleri artık günümüzde evlerin vazgeçilmezlerindendir. Haftada birkaç kez çalıştırılan çamaşır makineleri artık enerji tasarruflu üretilmektedir. Fakat her ne kadar bu cihazlar enerji tasarruflu olsa da sizin de tasarruf etmek için uygulayabileceğiniz bazı yöntemler bulunmaktadır. Son zamanlarda yapılan elektrik, su zamlarına birde temizlik ürünlerine yapılan zam eklenince geçinmek bir hayli zorlaştı. Bu makalemizde çamaşır makinelerinden nasıl tasarruf edebileceğinizi anlatacağız.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Yağ lekeli çamaşırlar hayal her vakit düşük sıcaklık ayarlarını kullanın. soğuk su ile âlâ sonuç veren deterjanı deneye, yanıla bulun. Durulamayı soğuk suyla yaptırmak çamaşırın temizliğini etkilemez.

Evdeki su ısıtıcı termostatınızı her zaman oda sıcaklığında kullanın. Ilık ya da soğuk yıkama döngüleri ile enerjiden tasarruf edin.

Mümkün olduğunda çamaşır makinesini tam kapasite çalıştırın. makinenizin yük kapasitesini denetim edin ve aşmamaya özen gösterin.

Eğer az pis çamaşırları beraber yıkayacaksınız makinenizde mevcutsa köpük tasarrufu özelliğini kullanın.

Kurutma makinesi için benzer giysileri birlikte koyun. Hafif sentetikler, elyaf giysiler daha ivedi kuruyacakken tek jean pantolon daha uzun sürebilir. Acele kuruyanı yıpratmayın.

Her çamaşırınıza sonrasında ütüde enerji kaybı yaşamamak için nemli iken giysilerinizi kurutma makinesinden çıkarın.

Kurutma makinesinde kısmen kurumuş bir çamaşırın içine ıslak ürün katmayın.

Kurutma makinesini boşalttıktan hemen sonra eğer varsa ikinci mahsul grubunu hemen koyun. İlk kurutmanın ısısı hala makinenin içinde olacaktır. Her kullanımdan sonra kurutma filtresini temizleyin.

kurutma makinesini de çamaşır makinesi gibi tam olarak doldurun. Fakat kapasitenin üstüne kesinlikle çıkmayın çünkü giysilerin etrafında biricik hava enerjisinin oluşmasına izin verecek kadar da boşluk kalmalı.

Sık sık kurutma makinenizi denetim ettirin.

İyi havalarda , dışarıda giysi asılı ve kurutma yapmak için tamamen ücretsiz güneş enerjisi kullanmayı düşünün.Sponsorlu Bağlantılar

"Çamaşır Makinelerinde Enerji Tasarrufu Nasıl Yapılır" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, ,