Buzdolabı Temizliği Nasıl Yapılır

Buzdolabı temizliği için pratik bilgiler, buzdolabını nasıl temizlemek gerekir? Buzdolabının ilk temizliği nasıl olmalıdır? Buzdolabının içerisinde yiyeceklerin bulunması ve bunları tazeliğini korumak için yapılan bir takım uygulamalar dolabınızın kokmasına ve kirlenmesine neden olmaktadır. Özellikle ilk satın aldığınızda yapacağınız temizlik ve daha sonra periyodik olarak belli aralıklarla yapacağınız temizlik önemlidir. Böylece hem dolabınız temiz kalacak hem de kokusuz olacaktır.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Buzdolabını Nasıl Temizlemeliyiz

Buzdolabını temizlemek için ilk olarak buzdolabını tamamen boşaltmalısınız. Böylece temizlemek daha basit hale gelecektir. Bu aynı zamanda buzdolabının içerisinde unuttuğunuz ürünleri de görmenizi sağlayacaktır. Dolabınızı tamamen boşalttıktan sonra bir süre havalandırmalısınız.

Havalandırma işleminden sonra buzdolabı yumuşak temiz bir bez veya sünger kullanılarak temizlenmelidir. Metal temizleme süngerleri, fırça, aşındırıcı, zımpara benzeri ürünler kullanılmamalıdır. Buzdolabının iç yüzeyi kadar dış yüzeyi de önemlidir. Dış yüzeyini temizlemek için sıvı bir deterjan ve sıcak su kullanılmalıdır. İyice durulanmalı, yumuşak kuru bir bezle de kurulanmalıdır.

Buzdolabının Kokusunu Gidermek İçin Ne Yapmalı

Buzdolapları belli bir süre sonra kokmaya başlar. Bunun en büyük nedeni buz dolabında sakladığınız ürünlerin artık çürümeye başlamasındandır. Dolabınızı temizlerken kokusunu gidermek için önce karbonatlı suyla silip, daha sonra sirkeli suyla durularsanız kokusu gidecektir.Sponsorlu Bağlantılar

"Buzdolabı Temizliği Nasıl Yapılır" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , , , , ,