Burun Kırığı Nasıl Olur ve Nasıl Teşhis Edilir

Burun kırıkları yüz çevresinde en çok karşılaşılan kırıkların başında gelmektedir. Bir kulak burun boğaz hekimi için burun kırığının tanısını koymak oldukça kolaydır. Kulak burun boğaz hekimleri hastanın burnunu el ile muayene ederek ya da yüzde var ise asimetrik bir burun bozukluğu burun kırığını desteklemektedir.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Burada darbeler ve kür travmalar söz konusu olduğu için işin tabii ki bir de hukuki boyutu bulunmaktadır. Dolayısı ile burun kırığının ispatı ve daha sonradan ilerleyen sürecin içerisinde delil olarak kullanılması amacı ile bir takım filmler çekilmesi gerekebilmektedir. Düz film ile burunda oluşan kırığı ortaya koymak erken dönem içerisinde çok büyük önem arz etmektedir.

Hatta atlanmaması gereken bir süreçtir. Burnun kemiğini etkileyen burun kırıklarından başka aynı zamanda da burun içerisinde de bir tür kırıklar oluşabilmektedir. Dolayısı ile bu meselenin bir kulak burun boğaz hekimi tarafından değerlendirilmesinin çok büyük önemi yer almaktadır.

Burun içerisinde oluşan semptom devriyasyonu veya benzeri patolojilerin varlığı eskiden olması ya da kırık esnasında ortaya çıkması aynı zamanda da onlarında nasıl tedavi edileceğini ister o dönem içerisinde ister ilerleyen dönem içerisinde başka tedaviler eklenecek ise o süreci belirlemek açısından büyük önem arz etmektedir.

Burunda oluşan bir darbe sonucunda ortaya çıkan burun kırığı tedavi edilmez ise ciddi şekil bozukluklarına yol açabilmektedir. Burada önemli husus burunun içerisine yönelik bazı bir takım sorunlara yol açabileceğidir.Sponsorlu Bağlantılar

"Burun Kırığı Nasıl Olur ve Nasıl Teşhis Edilir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , ,