Burçlar Değişti Mi Yeni Burç Zamanları

Son zamanlarda çıkan bir haber gündemi bir hayli meşgul etmeye başladı. Dünyanın yörüngesinde oluşan bir kayma nedeni ile burçlarında sıralaması değişti hatta yeni bir burç eklendi. Almanya’daki gökbilimcilerinin araştırmalarına göre yüzyıllardır kullanılan burç sistemi hatalı olabilir. Yani yıllardır ait olduğunu düşündüğünüz burcun aslında sizin burcunuz olmayabilir. Peki bunun sebebi nedir? Gerçek burcunuzu nasıl öğreneceksiniz.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Burçların ilk ortaya çıkışı çok eski zamanlara kadar gitmektedir. Antik cağdaki gökbilimciler 2200 sene önce burçları hesaplarken dünya yörüngesindeki kaymaları değerlendirmelere almadılar. Ayrıca antik astrologlara göre güneş dünyanın çevresinde dönüyordu, yani teorileri daha en başından itibaren hatalıydı.

Burada Alman Astrologların teorisi ise şu şekilde; Güneş’in burçlar için sıfır noktası olarak kabul edilen 21 Mart’taki ilkbahar noktası, yörüngedeki değişiklik nedeniyle her yıl hafif hafif batıya doğru kaymaktadır. Bu yörünge değişikliği nedeni ile yeni bir burç haritası ortaya çıkmış oluyor. Hesaplanan yeni burç haritası ise şu şekilde…

Yeni Burç Tarihleri

Oğlak: 20 Ocak-16 Şubat

Kova: 16 Subat-11 Mart

Balık: 11 Mart-18 Nisan

Koç: 18 Nisan-13 Mayıs

Boğa: 13 Mayis-21 Haziran

İkizler: 21 Haziran-20 Temmuz

Yengeç: 20 Temmuz-10 Ağustos

Aslan: 10 Agustos-16 Eylül

Basak: 16 Eylül-30 Ekim

Terazi: 30 Ekim-23 Kasım

Akrep: 23 Kasim-29 Kasım

Yay: 17 Aralik-20 Ocak

Yılan: 29 Kasim-17 AralıkSponsorlu Bağlantılar

"Burçlar Değişti Mi Yeni Burç Zamanları" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , ,