Botoks Ağrı Mı Yapıyor

kırışıklıkların giderilmesi için uygulanan bir yöntemdir. yaptıracakların en çok merak ettiği sorulardan biride botoksun ağrı yapıp yapmadığıdır. Botoksta kullanılan dolgunun özelliğine göre yan etkileri bulunuyor. Botoksla ilgili yanlış bilinen çokça bilgi bulunakta fakat yararları malum ancak zararları halen tartışma konusudur. Botoksun şiddetli ağrılara neden olduğu iddialarına ise Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinden geldi.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Prof. Dr. Ayhan, ” yaptıranların 10 yıl sonra dayanılmaz ağrılar çekmeye başladığı ve bu sorunun ameliyatla çözülemediğine dair” haberlere ilişkin olarak sorularını yanıtladı. Prof. Dr. Ayhan, ”, vücutta sistemik bir etkiye yol açmamaktadır ve kalıcı bir soruna yol açtığı hakkında bilgi yoktur” değerlendirmesinde bulundu. Ayhan, geçici dolgu maddelerinin tıbbı olarak güvenilir olduğunu söyledi. Dermatoloji Uzmanı Dr. Ekrem Civaş da ”Geçici sentetik dolguların yan etkileri konusundaki ifadeler, dolgunun kendisinden değil, etki süresinin uzatılmasında kullanılan kimyasal ajanlardan kaynaklanmaktadır” dedi.

Botoks ile ilgili bilmeniz gereken bir bilgide Clostridium botulinum adındaki bir bakterinin toksininden (zehirinden) elde edilen bir ilaç olduğudur. Oldukça etkili bir zehir olarak nitelenebilen bu madde sinirler ve kaslar arasındaki iletiyi kesintiye uğratarak felce neden olur. Ancak çok küçük dozlarda tedaviye yönelik kullanımında kas gevşemesi yaratır, kasları hareketsiz hale getirir ve kırışıklıkların giderilmesinde kullanılır.Sponsorlu Bağlantılar

"Botoks Ağrı Mı Yapıyor" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , , , , ,