BM (Birleşmiş Milletler) Avrupa Ekonomik Komisyonu

(BM AEK) 28 Mart 1947 tarihinde kurulmuştur. BM AEK’nın esas amacı Avrupa Bölgesi’nde iktisadi bütünleşmeyi gerçekleştirmektir. Ayrıca, BM üyesi bulunan tüm ülkelerin BM AEK çalışmalarına katılımının da önü açık bulunmaktadır. Komisyonun diğer amaçları ise; Ekonomik problemleri çözümlemek, İstatistikler toplamak, Teknik bilgi değişimini sağlamak, Çevre ve ulaşım konusunda ayrıntılı konvansiyonlar hazırlamak, Taşıt üretimini ve ticareti kolaylaştırıcı bir yönetim sağlamaktır.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Ayrıca Ticaret ile Ulaşım (UN/EDIFACT) için gerekli Elektronik Veri Değişimi için (Electronic Data Interchange-EDI)kurallar koymaktadır.56 tane üyesi vardır.

Üye Ülkeler

Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Andorra, Arnavutluk, Avusturya, Azerbaycan, Belçika, Beyaz, Rusya, Birleşik Krallık, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Ermenistan, Estonya, Finlandiya, Fransa, Gürcistan, Hırvatistan, Hollanda, İrlanda, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Kanada, Karadağ, Kazakistan, Kıbrıs, Kırgızistan, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Makedonya, Malta, Moldova, Monako, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, SanMarino, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Tacikistan, Türkiye, Türkmenistan, Ukrayna, YunanistanSponsorlu Bağlantılar

"BM (Birleşmiş Milletler) Avrupa Ekonomik Komisyonu" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:,