Blog Yazarak Nasıl Para Kazanılır

Blog haberleri ile para kazanma, blogdan para kazanma, bloglara yazı yazarak nasıl para kazanırım? Blog açmak ve yazı yazmak görünüşte kolay olsa da her iş gibi emek isteyen bir iştir denilebilir. Fiziki işlerden çok zihinsel bir iştir diyebiliriz. Blog açarken üstelik hiç para harcamanıza gerek yok, bir takım bilişim terimleri ile kafa karıştırmanıza bile gerek yok tek yapmanız gereken blog açamaya karar vermek ve sabırlı olmaktır. Blog yazarak geçinen pek çok kişi bulunmaktadır. Blog sitelerine makale yazarak çok iyi paralar kazanmak mümkün üstelik bunu yaparken bedenen yorulmanıza ve sermaye için tonlarca para dökmenize gerek bile olmadan yapabilirsiniz. Yapmanız gereken iyi bir araştırmacı olmak ve bildiklerinizi güzel bir dil ile imla kurallarına uygun bir şekilde yazıya dökmektir.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Blog İşiyle Nasıl Para Kazanılır

blog-acmaİlk olarak ücretsiz blog hizmeti veren WordPress, Blogger gibi ücretsiz servislerden kendinize yeni bir blog açmalısınız. Bu servislerin size sunduğu isimleri beğenmezseniz 3$ – 8.5$ arası bir ücret ödeyerek isim hakkı satın alabilirsiniz. Ancak başlangıç için herhangi bir ücret ödemenizi tavsiye etmiyoruz.

Daha sonra açtığınız blogunuzu belli bir seviyeye getirdikten sonra burada ürün satışı yaparak ürün başına komisyon alabilirsiniz. Çünkü blogunuzun ziyaretçi sayısı çok olduğu için iyi satış yapacaksınız. Bu birinci iştir. Zamanla blogunuz ün yapınca büyük sitelerden sizin sitenize reklam teklifleri gelecektir. Burada sitenizde yayınlayacağınız reklamlarla para alacaksınız. Bu ikinci kazancı oluşturuyor.

Tüm bunların dışında Google’nin Adsense hizmetini kullanarak da paralar kazanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken blogunuzda özgün yazılar paylaşmak ve kullanıcıların hoşuna gideceği bilgileri kullanıcılara sunmaktır. Google geliştirmiş olduğu algoritma sayesinde sağdan soldan kopyalanan içerikleri tespit edebiliyor. Bu nedenle bu şekilde içerikler işinizi görmeyecektir. Bunun için kendi bilgilerinizi kendi cümlelerinizle yazıya dökerseniz hem okuyuculara yeni şeyler vermiş olursunuz hem de arama motorları web sitenize daha çok ziyaretçi gönderecektir.

Böyle bir sistemle sadece birkaç ay içerisinde çok iyi paralar kazanabilirsiniz. Güncel konuları paylaşın ve gündemi yakından takip edin. Makaleleri kendi fikirlerinizle yazmayı unutmayın. Şöyle düşünün yazdığınız makaleyi ziyaretçiler Facebook yada Twitter gibi sosyal ağ hesaplarında paylaşırlar mı?Sponsorlu Bağlantılar

"Blog Yazarak Nasıl Para Kazanılır" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , ,