Blog Açtıktan Sonra Yapılması Gerekenler

İyi bir bloğa sahip olmak için ne yapmalı, blogtan para kazanabilmek için yapılması gerekenler, bloğa ziyaretçi nasıl çekilir? Günümüzde artık pek çok insan blog işleriyle uğraşmakta hatta bir kesim burada elde ettiği gelir ile geçinmeye başladı. Bunu görenlerde bir hevesle başlayıp ücretsiz bir blog açıp daha sonra tonlarca yazı yazmasına rağmen hiç ziyareti çekemediği için yaptıklarının hiçbir işe yaramaması sonucu bir anda bu işten vaz geçmesi blogcuların en büyük hatalarıdır. Çünkü blog sabır isteyen bir iştir ve devamlılık ister. Eğer doğru işleri yaparsanız ziyaretçi çekmek hiçte zor bir iş değildir ve bununla beraber kazançlarınıza orantılı bir şekilde artacaktır.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Blog açtıktan sonra yazılarınızı günlük ve özgün yazılar girerseniz blogunuz hem güncel olur hem de arama motorları sıralamalarında olumlu yönde etkilenirsiniz.

Blog yazarlığında en sık yaşanan sorun devam sorunudur. 1 hafta yazıp 1 hafta yazmamak takipçi sayınızı olumsuz etkiler. Bir günde 10 makale yazmak yerine her gün 1 makale yazmayı tercih etmelisiniz.

Kullanıcıları yazdığınız makaleleri Facebook, Twitter, Google+ gibi sosyal ağlarda paylaşmaya teşvik edin bu size ekstra ziyaretçi ve arama motorlarında daha iyi sıralama anlamına geliyor.

İlk birkaç ay reklam yayınlamanızı tavsiye etmiyoruz, yolun başında blogunuza alacağınız reklamlar blogunuzun büyümesini olumsuz yönde etkileyebilir.

Blogunuzda yapılan yorumlara cevap verin ve kimseyi cevapsız bırakmamaya özen gösterin. Ziyaretçilerle böyle bir ortam oluşturmanız sitenize giren ziyaretçilerin kalıcı olmasını sağlar.

Blogunuzda güncel konular paylaşmaya özen gösterin, özellikle arama hacmi çok düşük konular ile hiç zaman kaybetmeyin.

Blogunuzun reklamlarını yapın, toplistler, form tanıtım, ücretsiz tanıtım makaleleri yayınlayabileceğiniz siteleri kolayca bulabilirsiniz. Ancak bunları yaparken dikkat etmeniz gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bunları da göz önünde tutmadan başlamayın deriz.Sponsorlu Bağlantılar

"Blog Açtıktan Sonra Yapılması Gerekenler" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , ,