Biyoloji Dersi Nasıl Çalışılır

dersi öğretim yöntem ve teknikleri nelerdir? dersi nasıl çalışılmalıdır? , bitki ve hayvanların köken, dağılım, yapı, gelişim, büyüme ve üremelerini inceleyen bilim dalı, dirim bilimidir. diğer derslere nazaran hayatın daha fazla içerisinde olan bir derstir. Gerçek hayat ile kolayca özleştirebilirsiniz. Özelliklede sağlık sektöründe çalışacak olan kişilerin dersine önem vermelidir. dersi karmaşık formüllerden ziyade daha çok bilgi gerektiren bir derstir.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Çalışırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

dersinde kavramlar oldukça önemlidir. dersinde kavramları iyi öğrenebilmek için görsel malzemeler kullanılmalı ve mümkün olduğunca öğrenilen bilgiler laboratuvar ortamında gösterilmelidir. alanında bolca belgesel bulunduğundan bu konuyu görsel ve işitsel olarak inceleyebilirsiniz.

Konular içerisindeki bütünlük göz ardı edilmemelidir. Konular çokça birbirine bağlı olmasa da biyoloji sorularında tek bir konudan ziyade bir soru içerisinde birçok konu bilgisi kullanarak çözebileceğiniz sorular çıkmaktadır. Bu nedenle konular iyi öğrenilmeli ve atlanmamalıdır.

Her ne kadar ezber sanılsa da Biyoloji mantıkla bilginin iç içe girdiği derslerden biridir. Biyoloji fen çözenlerin ortalamasının düşük olduğu branştan olmasının sebebi, biyolojiyi birazda sözel bir dersmiş gibi algılanmasıdır. Bu derste konular geniştir fakat sorular azdır. Buda öğrencileri korkutmaktadır. Bu ders için ezberleyip geç demek yanlıştır. Ezberlense bile konunun pekişmesi için mutlaka çok soru çözmeli, çıkmış sorular taranmalı ve farklı kaynaklardan yararlanarak çalışılmalıdır.

Biyoloji dersi çok fazla ayrıntı içerir. Ayrıntıların kaçmaması içinde ders çalışırken karşılaşılan şekilleri mutlaka kendinizde çiziniz. Önemli noktaları not ediniz. Özellikle sorularda çıkan kilit noktaları not tutunuz. İleriki günlerde çok işinize yaracaktır.Sponsorlu Bağlantılar

"Biyoloji Dersi Nasıl Çalışılır" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , ,