Bilimsel Olarak Zemzem Suyu

Zemzem suyunu bilmeyeniniz yoktur. Zemzem suyunun çıkışından itibaren bir çok efsane anlatılmaktadır. Ancak biz bu makalemizde Zemzem suyunun çıkış hikayesini ve bilimsel olarak yani bilim adamlarının bu su üzerinde yaptığı araştırmalara yer vereceğiz. Zemzem suyunun bilinen bir çok mucizesi bulunmaktadır. Suudi Arabistan zemzem kuyusunun olduğu yere modern bir dolum tesisi inşa etmiş. 10 litresini 5 riyal’e yani (2.5 TL) fiyat biçilmiş…
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Zemzem Suyunun hikayesi İbrahim peygambere dayanmaktadır. Hz. İbrahim’e bir vahiy geldi ve vahide eşi Hacer’i Mekke’ye yani Zemzemin olduğu kuyunun olduğu yere bırakmasını istedi ve bunu tevekkülle karşılamalarını istedi. Hz. İbrahim, hanımı ve oğlu için biraz hurma ve bir miktar da su bırakarak oradan gitti. Bulunduğu yer yiyecek ve içeceğin bulunmadığı ıssız bir yerdi. Bir müddet sonra Hz. İbrahim’in bıraktığı su bitti. Hz. İsmail ağlamaya, su istemeye başladı.

Hz. Hacer, Hz. İsmail’in ağlamalarına daha fazla dayanamadı ve Safa Tepesine çıktı. Birini görürüm umuduyla sağa sola koşuşturan Hz. Hacer kimseyi göremeyince de Safa ile Merve arasında koşmaya başladı. Yedinci defa Merve’ye çıktığında bir ses işitti. Zemzem Kuyusunun yanında Hz. Cebrail’i gördü. Cebrail (a.s.) kanadıyla (bir rivayette ayağıyla) yeri kazıyordu. Nihayet su göründü. Hz. Hacer buna çok sevindi. Suyun aktığını görünce su akmasın diye önünü kesti, havuz gibi yaptı ziyan olmasın diye.

Zemzem kuyusu 30 metre derinliğinde, 2,5 metre çapında. Biri Hacer-ül Esved’den olmak üzere üç gözeden fışkıran sular ana kuyuda birikiyor.

Bilimsel Olarak Zemzem

Japon ve Alman bilim adamlarının yaptığı bir araştırmaya zemzemle ilgili gerçekler ortaya çıkmaya başladı. Zemzem suyu ezan okunduğunda berraklaşıyor, çan çaldığında ise kararıyor. Uzun bir süredir zemzem suyu ve kristalleri üzerinde araştırma yapan bilim adamları zemzem suyunun sırlarını deşifre etmeyi başardı. Ren Nehri’nden su içen bir kişinin enerjisinin azaldığını belirlediler. Alman bilim adamı Dr. Knut Pfeiffer, sular üzerine araştırma yaparken bir şekilde bir miktar zemzem bulur ve içer, 35 dakika sonra da rahatladığını hisseder.

Daha sonra bu konunun üzerine giden Alman bilim adamı Dr. Pfeiffer, şaşırtıcı bir gerçekle karşılaşır. Zemzemin mayalama özelliği bulunuyor ve bir bardak Zemzem suyunun bir kova şebeke suyunu temizlediğini gözlemledi. Daha sonrasını bilim adamı şu şekilde açıklıyor. “Su, her şart altında değişmiyor, ama değiştiriyor. Çok acayip bir deney yaptım. Bir damla zemzem suyuna yüz damla normal su karıştırdım. Sonuçta gördüm ki suyun hepsi zemzeme dönüşmüş. Sonra bir damla zemzeme bin damla normal su karıştırdım. Ve yine gördüm ki hepsi zemzeme dönüşmüş. Bunun sebebi nedir, neden? Zemzem’de öyle bir enerji var ki başkasını değiştirir, ama kendi değişmez.” diyor.

Ezan Sesi ve Çan Sesinde Zemzem

Zemzem-Suyu-can-ezan

Zemzem kristallerini mikroskop ortamında inceleyen Japon bilim adamı Dr. Masura Emot, suyun moleküler (kristal) düzeninin değişen frekanslara göre farklılaştığını görür. Zemzem kristallerinin çan sesinde karardığını Kur’an-ı Kerim ve ezan sesinde ise parlaklaştığını fark eder. İncelemede her bir kristalin, Kâbe-i muazzamaya benzeyen bir doku oluşturduğu, zemzemin çan sesinde kristallerinin karardığını, Kur’an-ı Kerim ve ezan sesinde ise parlaklaştığını ve netleştiği tespit edildi.

Zemzemin Diğer Sırları

Zemzem suyuna dünyanın pek çok gelişmiş laboratuvarında bilimsel analizler yapıldı ve diğer sulara göre çok daha az kükürtlü olduğu ve çok daha besleyici mineralleri bakımından çok zengin olduğu görüldü. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) raporlarına göre dünyadaki en içilebilir ve sağlıklı sulardan biri Zemzem’dir. Ayrıca Zemzem suyunun içinde mikroorganizma ve bakteri bulundurmayan nadir sulardandır. Zemzem suyunun PH değeri 10’dur.

 Sponsorlu Bağlantılar

"Bilimsel Olarak Zemzem Suyu" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , , ,