Bilimsel Olarak Kıyamet Senaryoları

İnsanoğlunun eskiden beri düşündüğü fakat cevabını veremediği sorulardan bir tanesi de nasıl yok olacağız sorusudur. Dini olarak birçok cevap bulunmaktadır ve her din kendince bir şeyler anlatmaktadır. Tarihi yazıtlara ve tabletlere baktığımızda bu soruya bizden asırlar önce yaşamış medeniyetlerin dahi cevap aradığını görebiliriz. Peki bilim adamları bu soruya nasıl cevap veriyor nasıl kopacak, insan oğlu nasıl yok olacak işte bilimsel olarak
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Kara delik

Dünyayı en küçük atomuna kadar parçalayabilecek kara delikler insanlığın en büyük tehdidi. Uzmanlara göre göktaşı hareketliliğinin artması ve mevsimlerin aşırı derecelerde seyretmesi kara delik şüphelerini artırıyor. Kara delik, dünyanın ihtiyacı olan enerji kaynaklarının da yok olmasına sebep olur.

Canlıların istilası

Uzmanlara göre dünya dışı varlıklar yerine dünya üzerinde yayılan canlılar insanlığa daha büyük zarar verecek. Dünya üzerindeki ekosistemin bozulmasıyla birlikte istilacı, yosun, mikrop ve hayvanlar dünya düzenini değiştirecek. Virüslerin yayılmasına, tarımın bozulmasına ve toprakların zehirlenmesine sebep olacak.

Mega tusunami

Bilim adamları, okyanusların altında meydana gelecek depremlerin, büyük şehirleri ortadan kaldıracak dalgalara sebep olacağını açıkladı. Kanarya Adaları’nda yaşanan volkan patlamasının gelecek aylarda devam edeceği ve en azından bir kilometre yüksekliğinde dalgalara sebep olması bekleniyor.

Gama ışınları

Dünyaya yakın yıldızlarda meydana gelen patlamalar gama ışınlarının yayılmasına sebep olur. Bunların dünyaya ulaşması insanoğlunun sonu olur. Yayılan enerji atmosferdeki hava moleküllerini parçalayarak ozon tabakasını ortadan kaldırır.

Manyetik alan değişimi

Dünyanın manyetik alanı insanoğlunu güneşin zararlı ışınlarından koruyor ve dünyanın elektrik sistemini destekliyor. Dünyanın kuzey ve güney kutuplarının yer değiştirmesi bu düzenin ortadan kalkmasına sebep olur.Sponsorlu Bağlantılar

"Bilimsel Olarak Kıyamet Senaryoları" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , , , ,