Bilgisayar Güvenliği Ve Zararlı Yazılımlar

İnternet bankacılığının gelişmesi e-ticaret işlem hacminin giderek büyümesi ve hızla artan bilgisayarınızın güvenliğini tehdit eden . Haliyle buda bilgisayarınızın güvenliğini artırmanız gerekiyor virüsler, casus , truva atları ve daha bir çok casus yazılım çeşidi mevcut ancak bunlar ne anlama geliyor bir inceleyelim…
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


virüsleri, kendi kendilerini kopyalayarak çoğaltan programlardır. Bilgisayarınızdaki bir virüsün kendini kopyalamasının olası sonuçları, bilgisayarınızda saklamakta olduğunuz dosyaların imha olması, işletim sisteminin bozulması ve daha kötü ihtimalle, ağın hizmet dışı kalması ya da çökmesidir.

Solucanlar, tipik olarak kullanıcılara fark ettirmeden işlev görür ve kullandıkları yayılım yöntemine göre sınıflandırılabilirler. Solucanlar, diğer kötü niyetli yazılımların, sisteminize ve ağınıza erişmesine izin veren arka kapılar açarlar.

Truva Atı, yapacağını iddia ettiğinden çok daha fazlasını yapan ve bilgisayarın güvenliğine zarar veren ya da güvenliğini tehlikeye atan yazılımlardır. Truva atı programları, kendilerini türetmez ya da kopyalamazlar.

Günümüzde, arka kapı programları, en yaygın ve en tehlikeli Truva atı programı çeşididir. Bu programlar, etkilenmiş makineleri, LAN ya da internet aracılığıyla dış kontrole maruz bırakan uzaktan yönetim araçlarındır. Bazen, yasal uzaktan yönetim programları ile aynı şekilde çalıştıkları için, algılanmaları zor olabilmektedir.

Casus ,Reklam destekli bilgisayar yazılımları olarak da bilinen , genellikle reklam amaçlı olarak, kullanıcının bilgisi olmadan, internet bağlantısı aracılığıyla, kullanıcı bilgilerini gizlice toplarlar.

Size tavsiyemiz sürekli güncelleyebileceğiniz bir anti-virüs programı kullanmanız bu da ekonominize yansıyacaktır. Ancak anti-virüs programları da mevcut buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

İyi bir casus bot temizleyici ile de bilgisayarınızı koruyabilirsiniz. Ücretsiz Spy-Bot programı için buraya tıklayınız.

size tavsiye ettiğimiz programlar ücretsiz olanların en iyi olanlarını seçtik ancak güvenliğinize önem veriyor bu programlar benim işimi görmez diyorsanız bunun size bir maddi dönüşü olacaktır yıllık 100$ yakın bir masrafla güvenliğinize yetecektir.  Ancak biz elimizden geldiğince yolları anlatmaya çalışıyoruz.Sponsorlu Bağlantılar

"Bilgisayar Güvenliği Ve Zararlı Yazılımlar" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , ,