Bıldırcın Yumurtası Yararları ve Kullanımı ile İlgili Bilgiler

Bıldırcın yumurtasının bilinen bir çok faydası bulunmaktadır. Bıldırcın yumurtası doğru bir şekilde tüketildiğinde özellikle hamile kadınlarda ve çocuklarda vücut gelişimine ve zeka gelişimine büyük katkısı bulunmaktadır. Bıldırcın yumurtası doğru bir şekilde tüketilmediği taktirde aynı etkiyi göstermemektedir. Bu nedenle bıldırcın yumurtasını nasıl tüketmeniz gerektiğinden de bahsedeceğiz. Hayvansal gıdalardan en çok protein sağlanmaktadır. beden ve zihin gelişimine büyük yararı olan bıldırcın yumurtasında en fazla protein bulunmaktadır.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Bıldırcın yumurtasında diğer yumurtalarda az olan aminoasit bulunmaktadır. Özellikle çocukların ve hamile kadınların bağışıklık sistemini güçlendiren bıldırcın yumurtası hastalığa neden olan mikropları yok etmeye yardımcı olur ve grip, bronşit gibi üst solunum yolu enfeksiyonu geçiren çocukların, bıldırcın yumurtası yedikten sonra hastalıklarının daha hızlı iyileştiği gözlenmiştir.

Bıldırcın yumurtasını özellikle çocuklara nasıl yedireceğinizi düşünüyorsanız yumurtayı mutlaka pişirmeniz gerektiğini baştan söyleyelim. Yağda veya haşlayarak pişirebilirsiniz. Bıldırcın yumurtası örneğin tavuk yumurtasına göre beş kat daha fazla fosfor, sekiz kat daha fazla demir, altı kat daha fazla B1 vitamini, Onbeş kat daha fazla B2 vitamini, dokuz kat daha fazla protein bulunmaktadır. Solunum yolları problemleri, alerjik astım sorunları için doğal antibiyotik görevi görmektedir.

Bıldırcın Yumurtasının Zararları

Halk arasında yaygın olarak bıldırcın yumurtasının çiğ yenilmesi konusunda bir genel kanı oluşmuştur. Ancak bu bilgi kesinlikle doğru değildir. Bıldırcın yumurtasının çiğ yenmesi durumunda kuş gribi ve salmonella hastalıkları oluşabilir. Eğer böbrek hastalığınız var ise doktorunuza danışmadan tüketmeyiniz. Çünkü böbrek hastalarında olumsuz etkiler gösterebilmektedir.Sponsorlu Bağlantılar

"Bıldırcın Yumurtası Yararları ve Kullanımı ile İlgili Bilgiler" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, ,