Beyine Zarar Veren Besinler Nelerdir

Hangi gıdalar beyne zarar verir? Bazı gıdalar vücudumuzun yaşlanmasına neden olur. Çünkü sindirmek ve tükettiğimiz gıdaların vermiş olduğu toksinler organlara arar verir. Özellikle beyin bu durumdan çok fazla etkilenir. Çünkü bu konuda bir hayli savunmasızdır. Kan aracılığı ile iletilen tüm zararlılara karşı açıktır. Bunu önlemenin tek yolu da tükettiğiniz gıdalara dikkat etmenizdir. İşte beyninize en çok zarar veren 10 gıda maddesi…
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Beyne En Çok Zarar Veren Gıdalar

Şeker ve şeker ürünleri eğer sürekli kullanılırsa nörolojik problemler ortaya çıkabilir. Şekerin hafızayı da zayıflattığı ortaya çıkmıştır. Öğrenme güçlü yaşatması nedeni ile dikkatli olunması gereken gıdalar arasındadır.

Alkol zaten tüm vücuda olduğu gibi beyine de büyük zararları bulunmaktadır. Alkollü insanlar mantıklı düşünme yetisini kaybederler. Çünkü beyinleri uyuşur. Sağlıklı düşünme yeteneğini zayıflatır, hafızayı da tüketir.

Fast Food, evet ilgin fakat Montreal Üniversitesi´nde yapılan bir araştırmaya göre fast food ürünleri beynin kimyasını değiştiriyor. Bu nedenle pek çok hastalığa davetiye çıkarabiliyor. Fast Food ürünlerinin içerisinde bulunan katkı maddeleri öğrenme bozukluğu, motivasyon eksikliği ve hafıza zayıflığına neden olmaktadır.

Kızartılan besinler ve işlenmiş gıdalar kimyasallar nedeni ile zararlı olduğu gibi katkı maddeleri, yapay tatlandırıcılar ve koruyucular beyin hasarlarına neden olur. Bir diğer ayrıntı ise doğadaki en toksik ve tehlikeli kızartma yağı ayçiçek yağıdır.

Önceden pişirilmiş hazır gıdalar merkezi sinir sisteminize zarar verir. Zamanla dejeneratif beyin bozukluğu ortaya çıkar ve Alzheimer hastalığını tetikler.

Çok tuzlu gıdalar içerdiği yoğun sodyum beyne zarar veriri ve düşünme yeteneğini zayıflatır. Zekayı da gerilettiği ispat edilmiştir

Tahıllar, hemen hemen tüm tahıl çeşitleri beyin fonksiyonlarını zedeler. Ancak bunun tek istisnası yüzde 100 tam kepekli tahıllardır.

Proteinler, kas yapıcı olan proteinler sosis, salam, sucuk ve benzeri gıdalardan uzak durulmalı çünkü doğal proteinler sinir sistemini yapılandırırken, işlenmiş proteinler farklı bir etki gösterir.

Trans yağlar, pek çok ciddi soruna neden olan bu yağların tamamından uzak durulmalıdır. Reflekslere zarar veren bu yağlar beyin işlevini yavaşlatır. felç riskini artırır ve Alzheimerı tetikler.

Yapay tatlandırıcılar uzun süreli kullanılması halinde beyin hasarına ve zihinsel bozukluklara neden olur.Sponsorlu Bağlantılar

"Beyine Zarar Veren Besinler Nelerdir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , ,