Beyin Nasıl Geliştirilir Tavsiyeler

Beyin, Kafatasının içinde beyin zarları ile örtülü, iki yarım küre biçiminde sinir kütlesinden oluşan, duyum ve bilinç merkezlerinin bulunduğu organdır. Beynin sırları tam anlamıyla çözülmüş değildir. Beyinle ilgili her geçen gün şaşırtıcı bir çok gerçeğe ulaşıyoruz. En son yapılan bilimsel araştırmalara göre sizi güldüren, sizinle benzer zevklerdeki insanlara yakın, sürekli sızlananlardan uzak durmalısınız. İşte diğer tavsiyeler:
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

1) Kahvaltı etmemek; Kahvaltı etmeyen kişiler, düşük bir kan şekeri seviyesine sahip olur. Bu durum beyin için yetersiz besin tedarik edilmesine ve sonunda beyindejenerasyonuna yol açar.

2) Aşırı yeme; Beyin arterlerinin sertleşmesine neden olarak, zihin gücünün azalmasına yol açar.

3) Sigara içmek; Çoklu beyin büzülmesine neden olur ve Alzheimer hastalığına yol açabilir.

4) Yüksek şeker tüketimi; Çok fazla şeker proteinlerin ve besinlerin emilmesini durdurur ve dengesiz beslenmeye neden olur ve beynin gelişmesine engel olabilir.

5) Hava kirlenmesi; Beyin vücudumuzda en çok oksijen tüketen organdır. Kirli havanın teneffüs edilmesi, beyne giden oksijeni azaltır ve beynin veriminde düşüş yaratır.

6) Uyku yetersizliği; Uyku beynimizin dinlenmesini sağlar. Uykudan uzun vadeli yoksunluk beyin hücrelerinin ölmesini hızlandırır.

7) Uyurken kafayı örtmek; Kafayı örterek uyumak, karbondioksit konsantrasyonunu arttırır ve beyne hasar veren etkilere yol açabilir.

8) Hastalık sırasında beyni çalıştırmak; Hasta iken çok çalışmak veya öğrenmek beyin etkenliğinin azalmasına yol açabilir ve ayrıca beyne hasar verebilir.

9) Uyarıcı düşüncelerde eksiklik; Düşünmek beyin jimnastiği için en iyi yoldur, beyni uyaran düşüncelerin eksikliği beyin daralmasına yol açabilir. Çapraz bulmaca ve Sudoku iyi egzersiz sağlar.

10) Az konuşmak; Zihinsel sohbetler beynin etkinliğini geliştirir.Sponsorlu Bağlantılar

"Beyin Nasıl Geliştirilir Tavsiyeler" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , ,