Beyin Kanaması Sırasında Yapılması Gerekenler

Beyin kanaması durumunda yapılacak olan şeyler, beyin kanaması yaşayan kişilerin sağlık durumlarına endekslidir. Eğer ani bir bilinç kaybı ile karşılaşılıyor ise etrafında bulunan kişilerin beyin kanaması geçiren kişiyi yere yatırması, bilinç kaybına bağlı olarak solunumunu etkiler veya ağzında bir şey var ise aspire etmemesi gerekmektedir. Bunun dışında sera nöbeti geçirebilmesi ihtimaline karşın hastanın solunumunu açık tutacak şekilde yan yatırılması, olanak dahilinde olduğunca fazla hareket ettirilmemesi, su içirilmeye çalışılmaması gibi hususlara dikkat etmek hastanın yaşamsal faaliyetleri için büyük önem arz etmektedir.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Eğer hastanın bu şekildeki bir ciddi sağlık problemi var ise bir uzman çağırmak gerekmektedir ki hastayı tedavi altına hemen alabilsin. Beyin kanamasında ortaya çıkan semptomlar çok daha beyin kanaması hissini verecek unsurlar değildir. Ama hastalar şiddetli baş ağrısı ile birlikte bilincinde etkilenme, uykuya eğilim, vücudunun bir yanında uyuşukluk, güçsüzlük gibi bir takım sorunları yaşıyorlar ise sıradışı problemlerin ortaya çıktığı veya gelmekte olduğu mesajı olarak yorumlanabilmektedir.

Bu gibi durumlarda da yapılacak ilk anlık müdahalenin ardından hemen sağlık kuruluşlarına hastanın en kısa süre içerisinde ulaştırılması gerekmektedir. Hastanın yaşadıkları bir yerde kanamanın özelliğine ve şiddetine bağlıdır. Eğer bu şiddetli hızlı gelişen bir kanama ise dakikalar içerisinde hasta şiddetli baş ağrısı ile beraber bulantı, kusma, vücudunun bir notasında uyuşukluk veya hareket ettirememe ve bilincinin kaybı sonrasında komaya kadar giden çok hızlı seyirli bir tablo olabilmektedir.Sponsorlu Bağlantılar

"Beyin Kanaması Sırasında Yapılması Gerekenler" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , ,