Bel Fıtığı Nedir Bel Fıtığının Belirtileri Nelerdir

Fıtık, iç organlardan bir parçanın, genellikle bağırsak bölümünün karın çeperlerini geçip deri altında ur gibi bir şişkinlik yapması, kavlıç, yarımlık olarak tanımlanmaktadır. Yapılan araştırmalar gösterdi ki toplumuz fıtık konusunda oldukça bilinçsiz. Bu konumuzda fıtık konusunu detaylarıyla inceleyeceğiz. Öncelikle fıtıkla ilgili son derece yanlış bilgiler dolaşmaktadır. Kocakarı tedavileri ve sahtekar alternatif tıpçıların son derece istismar ettikleri konular arasındadır. Çünkü sıkça görülen bir hastalıktır. Yapılan araştırmalar insanların büyük bir oranda hayatlarının bir döneminde bel ağrısı şikayeti ile karşılaştıklarını ve en çok otuzlu yaşlarda olan bireylerin bu rahatsızlığı çektiklerini ortaya koymuştur.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Halk arasında lumbago, disk kayması, bel kayması, siyatik, siyatalji gibi terimlerin hemen hemen hepsi beli ağrıyan kişilere söylenen hastalıklardır. Bel fıtığını, bel omurları arasındaki süspansiyon görevini yapan kıkırdak dokunun çeşitli sebeplerle yırtılarak omurilikten çıkan ve kalçaya, bacağa dağılan sinire baskı yapması olarak tarif edebiliriz.

Bel fıtığının olma nedenleri, ağır kaldırma, uzun süre aynı pozisyonda çalışma, yüksekten düşme, travma, uzun süren stres, fazla kilo, çok doğum, düzenli spor yapmamak, kronik öksürük ya da kalıtsal nedenlerle oluşur. Bel fıtığından korunmak için ise düzenli, sırt kaslarının güçlendiren spor yapmak, bir şey kaldırırken doğru şekilde pozisyon almak, omurgaya fazla yük binmemesi için ideal kiloda olmak gerekir.Sponsorlu Bağlantılar

"Bel Fıtığı Nedir Bel Fıtığının Belirtileri Nelerdir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , , , , ,