Bedava Check-up Kazandınız Mesajı

Cep telefonunuza gelen bu mesaja dikkat “ ” bir dolandırıcılık şebekesi tarafından yürütülen bu oyuna gelmeyin, insanların sağlığı üzeriden oynanan bu oyunda cep telefonu üzerinden kayıt yapmanızı istiyorlar ve daha sonra kişisel bir çok bilgileriniz alındıktan sonra dolandırıcılık başlıyor.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Konuyla ilgili bilgi veren emniyet yetkilileri, bazı kişilerin bu tip mesajlar aracılığıyla cep telefonu kullanıcıları dolandırılması nedeniyle başvuruların olduğunu ifade ettiler. Başvuruların “Gelen mesaja yanıt veren kişilerin kayıt yapma amaçlı kişisel bilgilerinin alındığı, ardında kredi kartlarının boşaltıldığı” yönünde suçlamaları kapsadığını belirten emniyet yetkilileri, kullanıcıların kesinlikle telefonda kişisel bilgilerini ve kredi kartı numaralarını vermemelerini istediler.

“Art niyetli bazı kişiler, tüketicileri arayıp danışmanlık, hastanelerden indirimli yararlanma ve ücretsiz ambulans hizmeti verdiklerini söylüyorlar. 30-50 TL karşılığında bu hizmetlerden bir yıl süre boyunca yararlanabileceklerini belirtiyorlar. Tüketicinin kredi kartından yıllık 350-600 TL çekim yapılabiliyor. Tüketiciler bu tür aldatmalara fırsat vermemelidir.”Sponsorlu Bağlantılar

"Bedava Check-up Kazandınız Mesajı" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , , , , , , , , ,