Bebeklerde Uyku Alışkanlığı Nasıl Olmalıdır

Bebeklerde uyku alışkanlığı anne karnında başlıyor. Bebeklerin uyku düzeni nasıl olmalıdır ve en çok yapılan hatalar nelerdir. Bebeklerin anne karnında yavaştan büyümeye başladığı dönemlerde uyku alışkanlığını kazanmaya da başlaması ve bu konularda gerekli alıştırmaların yapılması büyük önem taşımaktadır. Çünkü bebeklerin uyku alışkanlığı, doğumdan sonra çok önem arz etmesinden dolayı uzmanların da yaptıkları bu araştırmaların neticesinde bebeklerin uyku alışkanlıklarının anne karnında başlaması annenin bebeği için olumlu davranışlar sergilemesini ortaya koymaktadır.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Anne adaylarının hamilelik süreci içerisinde yapması gereken olumlu davranışlarından en önemlisi alkol ve ürünlerini tüketmemesi olmaktadır. Çünkü hem kendi sağlığı hem bebeğinin sağlığı ve hem de bebeğin uyku alışkanlığında daha dünyaya gelmeden etkisini gösterebilmektedir. Bunun haricinde bebeklerin kilo açısından olması gereken ağırlıktan daha az bir seviyede doğması da uyku problemlerini ortaya çıkarabiliyor. Bu iki etmende bebeğin uyku alışkanlığının biran önce kazanılmasını zorlaştırdığından bebeğin huysuz ve sürekli ağlayan yapısının olduğu ve sürekli uykusunu böldüğü gözlemlenmektedir.

Bebeklerin gece uykusunun bir sınırı olduğu kabul edildiğinden bu sınır 7,7 saat olarak belirtilmektedir. Bu gece uyku saat sınırının altında uyuyan bebeklerde kısa uykuların gerçekleştiği ve hem bebeğin sağlığını hem de büyümesini olumsuz etkilediği vurgulanmaktadır. Ayrıca hamilelik süreci içerisinde alkol tüketmiş olan anne adaylarının, tüketmeyen anne adaylarının bebeklerine oranla 2,5 kat daha az gece uykularının gerçekleştiği de araştırmalar neticesinde kesinlik kazanmıştır.

Uyku bölünmesinin sık yaşandığı da alkol tüketen anne adaylarının bebeklerinde sıklıkla görüldüğünden bu oranda 3,6 kez olarak ifade edilmektedir.Sponsorlu Bağlantılar

"Bebeklerde Uyku Alışkanlığı Nasıl Olmalıdır" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , ,