Bebek Oyuncaklarındaki Seçimler Nelere İşarettir

Çocukların vakitlerini ve yeni şeyleri öğrenmeleri genellikle oynadıkları oyunlar ile mümkün olmaktadır. Bu nedenle oyunların oynanabilmesi içinde oyuncak nesnelere ihtiyaç duyulmaktadır. Bebeklerin oyuncaklarla oynaması bazı ipuçları verebilmektedir. Bebeklerin oyuncakları için seçimde dikkat edilmesi gerekenleri bilmeniz de bu nedenle son derece önemlidir.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Oyuncaklar, bebeklerin zekâ gelişimi, sosyolojik ve psikolojik davranışlarını ortaya çıkardığından oldukça fazla öneme sahiptir. Genellikle süpermarketlere alışveriş yapmaya ailecek gidildiğinden bebeklere veya çocuklara oyuncaklar buralardan alınmaktadır. Fakat uzmanların her nedense böyle davranışları yanlış olarak kabul ettiği belirtilmektedir. Bunun yerine ailelerin bebekleri veya çocukları için oyuncak alışverişlerini sadece oyuncak marketlerinden yapmaları gerekmektedir.

Alınacak olan oyuncuğun poşet veya ambalajı özenli bir şekilde incelenmeli ve sakıncalı olunan durumlar varsa ki bu oyuncaklar mutlaka ve mutlaka alınmamalıdır. Bunlar genellikle küçük parçalı oyuncaklar olup bebeklerin ellerine ne geçirirlerse ağızlarına atma eğiliminde olmalarından dolayı ciddi sağlık sorunları ortaya çıkarabilir. Bu oyuncaklar genellikle 3-4 yaş altındaki çocuklar için uygun görülmeyerek bunu ambalaj üzerinde de uyarı gösterecek şekilde belirtilmektedir. Siz ebeveynlerin de bu hususlara oldukça fazla dikkat etmeniz gerekmektedir. Ayrıca T.C Sağlık Bakanlığı da oyuncakların Avrupa Standartlarından CE’ye uygun olarak üretilmesini ve bunu da ambalajlarda belirtilmesi gerektiğini sizlerin de bu kavramları bilmenizi gerekli kılmaktadır. Şimdi gelelim bebeklerin oynadıkları oyuncakların ne anlamlar çıkartabildiğine.

Barbie ve pepe gibi karakterlerin oyuncakları genellikle ilgi çekici ve bilgi konusunda eğitici öğretici olduklarından tercih edilmesinde yarar vardır.Sponsorlu Bağlantılar

"Bebek Oyuncaklarındaki Seçimler Nelere İşarettir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , ,