Bebek Odası Hazırlarken Nelere Dikkat Etmeli

hazırlarken bebeğinizin rahat edebileceği havadar ve dekoratif bir oda hazırlamak tüm ailelerin en büyük hayalidir. Ancak fazla önem verilmeyen bir husus var oda güvenlik, bebeğinizin belli bir müddet sonra emeklemeye başlayacağını unutmayınız. Şimdi sizlere Güvenli ve rahat bir oda hazırlamanın püf noktalarını anlatacağız. Bebeğinizin odasını hazırlarken odanın her yeri bordürler, çeşitli örtüler, perdeler, plastik oyuncaklar, canlı çiçekler, tüylü peluş oyuncaklar ile doldurmak yanlıştır. Bu hata hem çocuğun fiziksel olarak sağlığını etkileyeceği gibi hem de psikolojik olarak etkiler.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


hazırlarken ilk olarak zeminle işe başlamalasınız. Zeminde kir ve bakterileri barındıracak halı, kilim gibi ürünler toz ve mikroorganizmaların yuvası haline dönüşerek, mikrobik ve alerjik sorunlara yol açabilir. Ayrıca halı ve halı türü malzemeler, odadaki nemi de emdiği için, alerjik bünyeli bebekler için nefes almayı güçleştirebilir. Duvar renklerini açık renk boylaradan seçiniz.

Odanın güvenliğini sağlayın, evdeki tüm prizlere koruyucu kapak takın, ev içinde döşeli tüm elektrik kabloları ve her türlü cihazın kabloları bebeğinizin ulaşamayacağı şekilde dizayn ediniz. Pencereler için tedbirli olmalısınız. Radyatörlere yüzünü veya kafasını çarpmaması için koruyucu takın, bebeğinizin üzerine tırmanabileceği eşyaları pencere kenarından uzak tutun, bebeğinizin karyolası, herhangi bir şeye ulaşamayacağı bir yerde olmalı yatağın üzerinde, uyku süresi hariç, yastık ya da yorgan bulunmamalıdır. Bebeğinizin parmaklarının ya da elinin takılabileceği, dantelli ya da diğer çeşit yatak örtüleri ve battaniyelerden uzak tutmalısınz.Sponsorlu Bağlantılar

"Bebek Odası Hazırlarken Nelere Dikkat Etmeli" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , , , ,