Bebek Nasıl Yıkanır

yıkamak biraz teknik gerektiriyor. Özellikle yeni doğmuş bir bebeği yıkamak için oldukça hassas davranmak gerekiyor. Henüz kemikleri gelişmemiş ve yeteri kadar olgunlaşmamış bir bebeği yıkarken bir çok noktaya dikkat etmelisiniz. Yeni doğan bebeğinizin banyoya alışması biraz zaman alabilir. Bu makalemizde bebeğinizi güvenli bir şekilde yıkamanız ve banyo yaptırmayı eğlenceli bir hale getirmeniz için tavsiyelerde bulunacağız.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Bebeği Banyoya Hazırlama: En önemli unsur doğru zamanı seçmektir. Akşamüzeri genelde ideal saatlerdir. Bebeğiniz için banyo yaptırırken kullanmanız gereken şampuan, duş jeli, havlu gibi araçlarınızı yakınınıza koyunuz. Oda sıcaklığını ayarlayınız. ve küçük çocukları kesinlikle banyoda tek başına bırakmamalısınız. Saniyelik bir yalnızlık bile kötü şeylere neden olabilir. Suyun sıcaklığını iyi ayarlayın ve bebeğinizin cildinin çok hassas olduğunu unutmayınız.

Bebeğinizi Yıkarken Dikkat Edilecekler: Bebeğinizin yüzünü ve göz etrafını yıkarken pamuk ve su kullanınız. Yine burada sıcaklığa dikkat etmelisiniz. Bebeğinizin bezini çıkartın ve alt kısımlarını yıkayınız. Bebeğinizi banyoya yerleştirin ve kollarının altından omuzlarının çevresinden onu uygun bir şekilde destekleyin. Ani hareketlerden kaçınınız. Kullandığınız bebek ürünleri elinizi ve bebeğinizin vücudunu kayganlaştırabilir. Bebeğinizi yıkadıktan sonra, bebeğinizi kaldırın ve yumuşak havlu ile kurulayın, özellikle bacak ve boyun bölgesini. Bebeğinizi yıkadıktan sonra havluyla hemen sarınız. Bebeğinizi sıcak ve rahat hissetmesi için hızlı bir şekilde giydirin. Bu bebeği üşümemesi açısından oldukça önemli, unutmayın ki onun bünyesi sizinki gibi değil.Sponsorlu Bağlantılar

"Bebek Nasıl Yıkanır" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , , ,