Bebeğinizin Cinsiyetini Merak Etmiyor Musunuz

Anne ve baba adaylarının en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de doğacak olan bebeğin kız mı yoksa erkek mi olduğudur herhalde. Fakat bunu öğrenmek eskilere oranla şimdi daha fazla teknolojik imkânların olmasından dolayı kolay olsa da yine de ipuçları doğacak olan bebeğin cinsiyetini işaret edebilmektedir. Gebelik sürecinde ultrason ve amniyosentez gibi cihazlar kesin bilgiler verse de eski insanlardan kalan bu ipuçları da cinsiyetin belirlenmesinde oldukça etkilidir.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Cinsiyetin kız olarak belirlenmesine etki eden ipuçlarından bazıları şunlar olmaktadır.

Bebeğin kalp atış hızı dakikada 140 ve üstü olarak belirir. Hamileliğin ilk başlangıç dönemlerinde sabah mide bulantıları bu cinsiyette sıklıkla ve fazla görülmektedir. Kilo alımının basen ve kalçalarda fazla olması, sol memenin sağ memeden daha büyük olması iki farklılıklar, meyve tüketiminin artması ve tatlı aşermelerinin fazlalaşması, yüz bölgesinde meydana gelen şişlik ve lekelerle cilt bozulmaları ve hatta bebeğin annenin güzelliğini alması da söylenmektedir. Bunların dışında psikolojik olarak huysuz ve davranışlarınızda bozukluklar da görülebilmektedir. Ayrıca portakal suyu tüketimi de fazla olmaktadır.

Erkek bebek geliyorsa buyurun ipuçları…

Sabah bulantı ve kusma gibi durumlar yaşanmayarak diğer cinsiyete göre farklılıkların başladığını gösterebilmektedir. Bebeğin kalp atış hızı dakikada 140’dan daha düşük olmaktadır. Süt ve süt ürünlerinden özellikle peynir tüketimi artarken protein odaklı olmasından dolayı bunun yanı sıra et tüketimi de artmaktadır. Karın bölgeniz sivri büyüme gösterirken, bacaklarınızdaki kıllarda sıkça uzama eğiliminde olmaktadır. Bebeğin anne karnındaki pozisyonu da genellikle sağ tarafa doğru yönelmektedir.Sponsorlu Bağlantılar

"Bebeğinizin Cinsiyetini Merak Etmiyor Musunuz" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , ,