Bebeğin Cinsiyetini Belirleme Yöntemleri

, bebeğin cinsiyetini belirlemede neler etkilidir? Ülkemizde meşhur bir söz vardır “ye tatlıyı çıkar hakkıyı ye ekşiyi çıkar ayşeyi” bu sözden de bebeğin cinsiyetini belirlemede aileler çok eskiden beri büyük çabalar sarf ettiğini anlayabiliyoruz. Özellikle çocuklarının cinsiyetini kendi isteklerine göre olmasını isteyen aileler peş peşe sürekli çocuk dahi yapmaktadır. Ancak şimdi bu bilimsel yöntemlerle istenilen cinsiyette çocuğa sahip olabiliyorsunuz. İşte çocuğun cinsiyetini belirlemedeki teknikler…

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Çocuğun Cinsiyetini Belirleme Teknikleri

cinsiyet-belirleme

Jonas Metodu

Eski bir psikolog olan Dr.Eugen Jonas, 1956 yılında Macaristan’da kürtajın yasallaştırılmasıyla beraber kadın doğum konusuna yönlenmiş. İncil’deki “Kadın ay ışığıyla beraber doğurgandır” cümlesinden yola çıkarak, cinsiyet belirlemede astrolojiden yardım almış. Birçok kişiye Jonas delirmiş olsa da bu metodu deneyen çiftler sonuçtan memnun gözüküyor. Jonas’ın 11 çocuğu var ve hepsi de istediği cinsiyette dünyaya gelmiş. Metodun başarı oranı %98′dir.

Selnas Metodu

Dr.Patrick Schoun 1985 yılında X gametlerinin negatif yüklü, Y gametlerinin ise pozitif yüklü olduğunu keşfetti. Yumurtalık ise elektrik yükünü değiştiriyordu. Bazen dişi hücreleri çekiyor, erkekleri itiyor; bazen de tam tersini yapıyordu. İnsanlar ve hayvanlar üzerinde yaptığı deneyler sonucunda yumurtalıklarım elektrik yükünü belirleme konusunda bulgulara erişti. Bu bilgiler ışığında her müşterisi için 400$ karşılığında bir yıllık tablo hazırlıyor ve çiftler bu tabloya göre tercih ettikleri cinsiyet doğrultusunda hareket edebiliyorlar. Selnas metodunun başarı oranı ise %87′dir.

Smartstork

Amerikalı bir şirket birçok metodu birleştirerek, çiftlere istedikleri cinsiyette bebek verebildiklerini ifade etmektedirler. Teoriye göre anne üreme sisteminin ve foliküllerinin pH’ı sürekli değişmektedir. Böylelikle farklı zamanlarda farklı cinsiyetteki gametler döllenebilmektedir. pH’taki herhangi bir değişim, nötrleşme veya farklı zamanlarda alınan yumurtalar farklı sonuçlar vermektedir. Ayrıca şirket çiftlere özel diyetler, bitki takviyeleri ve dezenfektasyon gibi diğer metodlardan da yararlanmaktadır. Şirketin açıklamasına göre 5000 üzerinde müşteriden sadece 20 tanesi başarısızlıkla karşılaşmış.

Uygulama Öncesi Teşhis (PGD)

10000$ karşılığında uygulanan bu metod çok tartışmalı ve hatta birçok ülkede yasaktır. Zigotlar petri kutusuna aşılanır ve birkaç gün gelişmeleri beklenir. Doktor herhangi bir hücreyi alır ve kromozomlarını inceler. Tercih edilen cinsiyete uygun ise hücre, anne rahminde döllenir. Bu metodun başarı oranı ise %99′dur. Tabi bebeğin doğumunun gerçekleşebilmesi için hücrenin anne rahminde tam gelişimini tamamlaması gerekir ve 10000$ her deneme için tekrar ödenir.

Microsort Yöntemi

Bir rotator (bir uzvun rotasyonunu saglayan kas grubu) içine hareketini engellemeyecek kadar semen konulur. X gametleri, Y gametlerini daha içeriye doğru iterek kas grubunun dışına doğru çıkmaya çalışacaktır. Böylelikle çiftin istediği cinsiyet doğrultusunda tercih yapılması mümkün olacaktır. Bu metodun başarı oranı ise %70-80 arasındadır.

Ericsson Yöntemi

Dr.Ronald Ericsson bir deney tüpünün içine semen ve su koyarak, hızlı olan Y kromozomunun yavaş olan X kromozomundan uzaklaşmasını sağlıyor. Böylece tüpün içinde iki farklı örnek oluşuyor ve anne adayının tercihine göre örneklerden biri dölleniyor. Bu metot %70-80 arası bir başarı oranına sahip.

O+12 Metodu

Avustralyalı bir anne olan Kynzi, yıllarca bir kız çocuğuna sahip olmak için uğraşmış. 6 tane oğlu olan Kynzi, bunların 5 tanesinden Shuttle metodunu uyguladı ama işe yaramadı ve metodu kendince modifiye etmeye karar verdi. Döllenmeyi ovülasyon öncesi değil, 12 saat sonrasında gerçekleştirince bir kız çocuğu oldu. Arkadaşlarına da bu metodu tavsiye etti ve 12 yıl boyunca %70′lik bir başarı oranı yakaladı.

Diyet Yöntemi

Bu metod birçok olumlu sonuç ile neticelenmiştir. Doktorlar, diyetin kadının üremi sisteminin pH’ı üzerinde etkisi bulunduğunu ve bunun bebeğin cinsiyetini etkilediğini söylüyorlar. Y kromozomları bazik, X kromozomları ise asidik ortamda gelişmektedir. Yani eğer çift kız çocuk istiyorsa kalsiyum oranı yüksek olan balık, marul ve süt tüketmeliler. Eğer erkek çocuk istiyorlarsa proteince zengin et, sodyum ve yumurta tüketmelidirler. İstatistikler %80 başarı oranı gösterse de, özellikle hamilelik döneminde böyle bir diyete başlamadan önce doktora başvurmakta yarar var.

Dr. Landrum Shettles Metodu

Daha bilimsel olan bu metod için, erkek bebek isteyen çiftlerde %80, kız bebek isteyenlerde ise %75′lik bir başarıya ulaşıldığı söylenmektedir. Fakat verilere göre bu oranlar erkek bebek isteyenlerde %60, kız bebek isteyenlerde ise %65′tir. Shettle’ın teorisi tamamen ovülasyon periyoduna bağlı bir zamanlama ile alakalı. Eğer çift erkek istiyorsa, döllenme annenin ovülasyon periyoduna en yakın zamanda gerçekleşmelidir. Eğer kız isteniyorsa ovülasyondan 3-4 gün önce döllenme olmalıdır. Teorik olarak bu metod işe yarıyor. Çünkü babadan gelen X kromozomlu gametler (kız) daha büyük ve daha yavaştır fakat uzun yaşarlar. Y kromozomlu gametler (erkek) ise daha küçük ve daha hızlıdır fakat kısa yaşarlar.

Jonas Metodu

Eski bir mezarda bulunduğu ve %99 doğru sonuç verdiği iddia edilen bu tablonun işe yaradığına birçok insan inanmıyor. İnsan ruhunun bir parçası olan ateş, toprak, hava ve su elementlerinin insanın şansına etki ettiğine inanılıyor ve bu mantıkla çalışan tabloya, gebe kalınan gün ve ay girilince çocuğun cinsiyeti öğreniliyor. Fakat istatistikler bu metodun %50 başarıya ulaştığını gösteriyor.Sponsorlu Bağlantılar

"Bebeğin Cinsiyetini Belirleme Yöntemleri" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , ,