Bebeğin Alerji Riskini Anne Sütü Önlüyor

Anne sütünün faydalarını saymakla bitiremediğimizden bu konuda sadece alerjik reaksiyonların gerçekleştiği hastalıklardaki etkisinden bahsedeceğiz. Anne sütünün uzmanlar tarafından mutlaka ve mutlaka ilk 6 ay içerisinde sadece ve aralıksız bir şekilde verilmesinin altının çizildiğini belirtmek gerekiyor. Bu sayede bebeğin daha sağlıklı ve daha dengeli beslendiği de görülebilmektedir.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Alerjik reaksiyonlar genellikle anne ve babalardan kalıtsal olarak geçebilmektedir. Böylece bebeğin genlerinde büyüklerinden kalma alerjik hastalıklara doğru yön alabilmesi muhtemel iken bunun önlenmesi de sadece anne sütü ile başlangıçta gerçekleştirilebilmektedir.

Alerjik hastalıklar, araştırmalar neticesinde toplumun geneli incelediğinde yaklaşık % 20’lik diliminde mevcut olduğu görülmektedir. Ve bu % 20’lik diliminde son 20 yıl içerisinde çok büyük bir artış gösterdiği de çeşitli araştırma belgeleriyle kanıtlanabilmektedir.

Alerjik reaksiyonlar, anne ve babadan kalıtsal olarak geçmesinin dışında, toz ve polen gibi en çok etki yapan durumlardan ve yiyecek – içeceklerden de kaynaklanabilmektedir. Ayrıca hayvanların tüylerinden de alerjik reaksiyonların başlaması görülebilmektedir.

Anne sütünün alerjik reaksiyonlara karşı olumlu durumların gerçekleştiği görülmektedir. Bunlar anne sütünün doğumdan sonraki ilk 6 aylık süreçte düzenli bir şekilde verilmesiyle alerjik hastalıklar önlenebilmektedir. Nasıl derseniz, bebeğinizin alerji olma riski hala vardır fakat bu risk seviyesi yüksekse bile en alt seviyeye inebilir. Ayrıca anne sütü bebeğin hastalıklara karşı daha dirençli kılınmasından dolayı alerjik reaksiyonları da dağıtabilmektedir. Bunun haricinde yine anne sütü ile beslenme sayesinde bebeğin en tehlikeli olduğu ufak durumundayken alerjik reaksiyonların ortaya çıkması engellenebilir ve bebeğin daha büyüdüğü durumlarda artık çocukluk dönemlerinde görülebilir. Bu sayede alerjik reaksiyonların etkisi daha az dokunabilir.Sponsorlu Bağlantılar

"Bebeğin Alerji Riskini Anne Sütü Önlüyor" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , ,