Bebeği Sütten Nasıl Kesmeliyim

Bebeğinizi sütten doğru zaman kesmek kadar doğru bir şekilde de kesmeniz oldukça önemlidir. Emzirmenin sonlandırılması için doğru zaman oldukça önemlidir. Uzmanların tavsiyelerine göre hareket etmek çocuğunuzun sağlıklı bir birey olması için oldukça önemlidir. Bu bilgiler genel olup bebeğinizin durumu ve gelişimine göre değişiklik göstermektedir. Peki ne yapacaksınız tabi ki özel bir durum var ise doktorunuza baş vuracaksınız.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Bebeğinizin ilk altı ay anne sütü ile beslenmesi gerekiyor. Altı aydan sonra da ek gıdalara başlanarak iki yaşına kadar anne sütü alması gerekiyor. Bebeğinizi emzirmeniz beden sağlığı kadar zihinsel ve ruhsal gelişim içinde büyük öneme sahiptir. İnsan doğasında olan bir şeydir emzirmek, bu nedenle bazı anneler vücutlarının zarar göreceği endişesi ile farklı yollar denemeye çalışmaktadır. Annesinin kokusunu, teninin sıcaklığını, kalp atışını, sesini duyarak emen bebeğinize başka hiçbir koşulda bu güveni sağlayamazsınız.

Bebeğinizi sütten kesmeye karar verdiyseniz en ideal yol bebeğinizi memeden aşamalı olarak ayırmanız gerekiyor. Eğer bebeğinizi aniden sütten keserseniz süt kanallarında tıkanıklık ya da mastit denilen iltihabi durum oluşma ihtimali doğar. Bu nedenle memeden kesmeyi aniden yapmak yerinde hedeflediğiniz tarihten birkaç hafta önce yavaş yavaş bırakmayı deneyiniz.

Bebeğinizi sütten keserken kullanılan en iyi azaltma yöntemi ise her seferinde emzirme sayısını bir adet azaltmalısınız. Bebeğiniz yeni beslenme programına alıştıkça birer öğün azaltmalısınız. En son olarak sabah erken, gece yatarken olan öğünü kesiyorsunuz. Bebeğiniz 6 aydan küçükse atladığınız öğün yerine formül süt, 6 aydan büyükse bir öğün ek gıda koymalısınız.Sponsorlu Bağlantılar

"Bebeği Sütten Nasıl Kesmeliyim" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, , ,