Bazı Hastalıklar Ve Besinlerle Yapılan Tedaviler

Hangi gıda hangi hastalığa iyi gelir, hastalıklara iyi gelen besinler.En sık rastlanan hastalıklardan ilki yüksek tansiyondur. Yüksek tansiyon hastalığı, kandaki basıncın artmasıyla ortaya çıkmaktadır ki beyin kanamaları gibi ölümcül sonuçlarda doğurabilmektedir. Yüksek tansiyon hastalığına çok faydası olan besinler ise; eğer ki şeker hastalığınız yoksa gülkurusu, kuru incir, muz ve patates gibi nişastası bol olan gıdalar ve kan yapıcı özelliği bulunan patates en önemlileridir. Bunun haricinde sarımsakta tansiyonu dengeleyici bir yapı sergilemektedir.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Kolesterol rahatsızlığı, genellikle yağ ve yağlı gıdaların sıklıkla tüketilmesiyle kanda belirginleşmektedir. Kolesterolün düşürülmesi için ceviz içinin bir bardak suya konularak akşamdan sabaha bırakılmalı ve ceviz içinin bulunduğu su içilmeli ve ceviz içlerinin de yenmesi gerekmektedir. Bu çözümü 30 gün düzenli olarak uygularsanız mutlaka kolesterolünüzün düştüğünü göreceksiniz. Bunların dışında yağ tüketiminizi minimuma indirmek ve yağlı gıdalardan kaçınmak olacaktır.

Mide ekşimesi ve yanması rahatsızlığını sıklıkla yaşıyorsanız, dengeli ve düzenli beslenmeye önem vererek yeme içme alışkanlığınızı kazanmalısınız. Bunların dışında midede ekşimelerin ve yanmaların meydana gelmesinde asitlerin önemi büyüktür. Asitli içeceklerden ve asit içeren mandalina, portakal ve limon gibi meyvelerden bir süre uzak durunuz. Daha fazla kuru gıda tüketimine yoğunlaşarak hastalığı yaşadığınız anlarda ekmek yemek, çerez çeşitlerinden leblebi ve nohut tüketmek, baharatlı olmayan krakerler tüketmek önerilen gıdalar olmaktadır.

Her hastalığa besinler yoluyla tedavi yöntemleri uygulansa da dikkat etmeniz gereken bir hastalığınıza iyi gelecek fakat diğer rahatsızlığınızın boyutunu arttıracak gıdaları iyi bilmeli ve bunları tüketmekten kaçınmalısınız.Sponsorlu Bağlantılar

"Bazı Hastalıklar Ve Besinlerle Yapılan Tedaviler" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , ,