Baykuşlar Nerede Yaşarlar Özellikleri

Baykuş, başında kulak yerinde iki sorgucu bulunan, yırtıcı gece kuşudur. Başları büyük ve tüylü olan bu kuşların kuyrukları kısadır. Kanatları enli ve uzundur. Bir kısmının kanat açıklığı, bir adam boyuna ulaşır. Gagaları kıvrık, pençeleri keskin kanca tırnaklı ve döner parmaklıdır. Avcı olan bu kuşlar daha önceleri ormanlarda yaşarken şimdilerde ise yaşam alanları işgal edildiğinden şehirlerde dahi yaşamaktadır. Değişen şartlara uyum sağlayabilmiştir.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Baykuş Nerede Yaşar

Ağaç kovukları, harabeler, kuleler, terk edilmiş kuş yuvaları. Antarktika hariç dünyanın her yerinde. Özellikleri: Gece avlanan yırtıcı kuşlardır. Ömrü: 60-70 yıldır. Çeşitleri: Boyları 18-70 cm arasında değişen 123 kadar türü vardır. Bunlardan alaca baykuş, ak baykuş, cüce baykuş, puhu, kukumav, peçeli baykuş meşhurlarıdır.

Baykuş Ne İle Beslenir

Baykuşlar kara kaplumbağaları, kemirgenler, kurbağalar, böcekler ve küçük kuşlarla beslenirler. Yani baykuş türlerinin çoğu küçük memelilerle beslenirken, tropik bölgelerde yaşayan türler daha çok böcek yakalama konusunda uzmanlaşmışlardır. Bazı büyük baykuşlar ise küçük bir geyiği bile avlayabilir! Bunun yanında balıklarla beslenen baykuşlar da vardır.Sponsorlu Bağlantılar

"Baykuşlar Nerede Yaşarlar Özellikleri" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, ,