Basura İyi Gelen Yiyecekler Nelerdir

, basura neler iyi gelir neleri tüketmeliyiz. Basurun bir diğer adı da hemoroittir. Bu rahatsızlık kalın bağırsağın alt kısmında ve anüste toplardamarların genişlemesi sonucu ortaya çıkan varistir. Ülkemizde oldukça yaygın olan bu rahatsızlık her yaştan ve her cinsten insanda ortaya çıkmaktadır. Yanlış yaşam biçimi ve beslenme sonucu ortaya çıkıyor. Basurun başlıca nedeni sürekli kabızlık durumudur. Bu nedenden dolayı ıkınma ve hamilelik sonucu ortaya çıkmaktadır. Bu hastalık bir çok kişide bulunmakta ve utanma problemi nedeni ile doktora başvurmamaktadır. Yaşam tarzınızı düzenlemeli ve beslenmenize dikkat etmelisiniz. Şişmanlık ve alkol bağımlılığı bu hastalığı tetikleyen faktörlerdendir. Makat bölgesine zarar veren sporlardan da uzak durmalısınız.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Basura Hangi Gıdalar İyi Gelir

Şeftali: ılıman bölgelerde yetişen, çiçekleri pembe renkli bir ağaç olan şeftalinin çiçeği bağırsak solucanlarının oluşumunu önler ve kabızlığa iyi gelir. Şeftali hazmı kolaylaştırdığı gibi idrar yollarını da temizler. Basur memelerinin oluşması sonucu verilen rahatsızlık azalır.

Pırasa: sapından ve yapraklarından yararlanılan, çok yıllık bir kış sebzesidir. Mide rahatsızlığına iyi gelen bu bitki kabızlığa da iyi gelmektedir. Basur için çok faydalıdır.

Semiz Otu: Lapa halinde basurun üzerine koymanız halinde bölgeye iyi gelir.

At Kestanesi: 5-30 metre yüksekliğinde, geniş yapraklı, çiçekleri kokulu bir ağaçtır ve bu ağacın kestaneye benzeyen bir yemişi varıdır. Kestaneleri un haline getirin. Akşamları yemeklerden önce bir çay kaşığı yutun. Kanlı basura çok faydası vardır. Fakat at kestanesinin zehirli bölümleri vardır. Bilmeden kullanmamak gerekir.

Kuşburnu: Kuşburnu bağırsaklara oldukça iyi gelmektedir. Sindirimi kolaylaştıran kuşburnu bağırsağı yumuşatır ve basura iyi gelir.

Keçi Boynuzu: keçi boynuzu sindirme yardımcı olan besinlerdendir. Düzenli olarak tüketilmesi halinde basura iyi gelir.

Maydanoz: ilk önce maydanozu ince ince kıydıktan sonra kaynar suda on dakika kadar kaynatıyorsunuz. Kaynattıktan sonra yarım saat kadar bekletin ve pamuk ile basurlu bölgeye uygulayınız.

Papatya: 20-50 santimetre yüksekliğinde, baharda çiçek açan, taç yaprakları beyaz, ortası sarı kömeçli, bir yıllık otsu bir bitkidir. Halk arasında yoğurt çiçeği olarak da bilinir. Papatyayı çiçeklerini açmadan önce toplayıp gölgede kuruttuktan sonra çayını yapıp sabahları aç karnına bir bardak içiniz.Sponsorlu Bağlantılar

"Basura İyi Gelen Yiyecekler Nelerdir" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler: , , , , ,