Bankaların Müşteri Hizmetleri Ücretleri

Bazı bankaların müşteri hizmetlerini aradığınızda karşısındaki kişiden hiçbir ücret almazken bazı bankalarda uyanıklık yapıp 0 tuşuna bastığınızda yani acil konuşma yapmak istediğinizde sizden 20 TL ücret talep etmektedir. Medyacafe.Net olarak bizim size tavsiyemiz telefonlar bankalar başta olmak üzere pek çok kurumu ararken müşteri hizmetleri numaralarını kontrol edip ne kadar ücretlendirdiklerini kontrol etmelisiniz. Sıfırı tuşlayarak menüye ulaşıp kayıp-çalıntı dışında işlem yapacaksanız 20 TL hesap ya da kredi kartınızdan tahsil edilir. Türkiye’de bankaların aldığı ücret ve komisyonlarda tüketici lehine iyileştirme çabaları devam ederken bir bankanın çağrı merkezini arayanlara ilginç bir ücret uygulaması dikkat çekiyor.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Banka, çağrı merkezini arayıp ‘sıfır’ tuşuna basarak bir an önce müşteri temsilcisi ile görüşmek isteyen müşterilerine, kayıp çalıntı hizmeti için aramıyorlarsa 20 TL ücret tahsil edeceğini belirtiyor.

GÜVENLİK AMAÇLI ÖNCELİKLİ

Gelen şikayetler üzerine bankanın çağrı merkezini arayarak, söz konusu ücret uygulamasına ilişkin bilgileri bizzat kendimiz almayı tercih ettik. Çağrı merkezini aradığınızda operatörün yönlendirmesiyle ‘kayıp, çalıntı kart ve şüpheli işlem bildirimi için’ ‘sıfır’ tuşuna bastığınızda operatör tarafından aktarılan mesaj aynen şöyle: “Bu menü sadece kayıp, çalıntı kart ve şüpheli işlem bildirimi yapmak isteyen müşterilerimize güvenlik amaçlı öncelikli hizmet vermek için kullanılır. Kayıp, çalıntı kart ve şüpheli işlem bildirimi dışındaki farklı talep ya da sorularınız için bu menüden müşteri danışmanına bağlanmanız halinde, 20 TL çağrı merkezi işlem ücreti alınır.”Sponsorlu Bağlantılar

"Bankaların Müşteri Hizmetleri Ücretleri" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:,