Bankada Hesabı Olanların Dikkat Etmesi Gerekenler

Banklar vatandaşları yolunacak kaz gözüyle bakmaya devam ediyor. Maaş hesabı açmak için bankaya başvuran vatandaşlara kendilerinden habersiz olarak kredi kartı ve ek hesap açan bankalar utanmadan bir de alacakları tahsil etmek için haciz gönderdi. Bankalarla ilgili yaptığımız haberlerden rahatsız olan bir kesim bize durdurabileceğiniz sanıyor. Zorunuza gitti tabi gitmeye devam etsin. Bankalarda maaş hesabı olan vatandaşlar bankalardan gelen Yasal takibe alındınız uyarısı ile karşılaştılar.
Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar


Kendilerinden habersiz bir şekilde kredi kartı veya ek hesap açan bankalar müşterilerini habersiz bir şekilde borçlandırıyor ve faiz işletiyor. Üstelik müşteriler bu durumdan hiçbir şekilde haberdar edilmiyor. Kredi kartı borcunuzdan dolayı kara listeye alınana kadar müşteri bu durumdan haberdar olmuyor. Daha sonra bankalar alacaklarını tahsil etmek için müşterilere haciz gönderiyor.

Borçtan Önce Hesap İşletim Ücreti Alınıyor

Ödemelerinizi eksik yaptığınız için borcunuzu ödemezseniz hakkınızda işlem başlatılacaktır şeklinde gelen bir telefon veya posta sizi şok etmesin. Çünkü bankalar borcunuzdan önce hesap işletim ücreti kesiyor ve kalanını borcunuza aktarıyor. Banka bu elini veren kolunu kaptırır. Bankalarda bir grup finans uzmanı oturup hesap kitap yaparlar ve cebinizdeki parayı nasıl bankada daha fazla bırakırız bu vatandaşı nasıl yolarız diye hesap yaparlar. Yaptıklarına da yasal bir kılıf uydururlarsa tam gaz devam, durum öyle bir hal aldı ki Türkiye deki bankalar yasal olmasa dahi bu tip işlemleri gerçekleştiriyor. Tabi bu durum yabancı bankalarında iştahını kabartıyor.

Kredi kartı kullananlar, bankadan kredi kullananlar veya maaşını bankadan alan herkesin bankada otomatik olarak bir başka hesabı açılıyor. Bankalar bankada hesabı olan her müşterisinden hesap işletim ücreti kesiyor. Fakat tüketiciyi asıl mağdur eden durum ise banka aracılığı ile borç öderken tekrar borçlu çıkarılmaktır. Ödemelerinizi eksik yaptınız. Borcunuzu ödemezseniz hakkınızda işlem başlatılacaktır şeklinde yapılan uyarılarla karşılaşmaktadırlar. Banka mağduru müşteri hem borcu ödenmiyor hem de faiz ödemek zorunda kalıyor hatta evine haciz gelecek kadar bankalar ileriye gidiyor.Sponsorlu Bağlantılar

"Bankada Hesabı Olanların Dikkat Etmesi Gerekenler" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş

Etiketler:, ,