Bağırsak Kendini Ne Kadar Sürede Yeniler

Bağırsak ne kadar zamanda yenilenir? Bağırsak, sindirim organının mideden anüse kadar olan, ince bağırsak ve kalın bağırsaktan oluşan bölümüdür. İnce bağırsak, sindirim borusunun mideden kalın bağırsağa kadar olan yiyeceklerin sindirilmesi görevini yapan bölümüdür. Kalın bağırsak ise sindirim borusunun ince bağırsaktan anüse kadar ortalama 1,5 metre uzunluğundaki bölümüdür. Midenin görevi büyük parçalardaki gıdaları moleküllerine parçalarken, bağırsak bu gıda molekülleri kana girmesini sağlar.

Devamını Oku →

Sponsorlu Bağlantılar

Bağırsağın Kendini Yenilemesi

Bağırsakta asitli bir ortam olduğundan hücrelerin sürekli olarak yenilenmesi gerekiyor. Midede olduğu gibi bağırsaklarda da oldukça zor koşullarda durmaktadır. Bağırsak hücreleri hızla yenilenir. Bağırsak hücreleri 2 ila 5 gün arasında değişmektedir.
Bağırsak, yaklaşık olarak 7 cm uzunluğundaki ince bağırsak ise üç kısımdan oluşur. Mideden başlayan birinci parçası onikiparmak bağırsağı yaklaşık 30 cm, ikinci parçası yaklaşık 2.7 m ve üçüncüsü 4 m’den daha uzundur. Kalınbağırsak yaklaşık 1.5 m olup, üçüncü bölümü 13 cm uzunluğunda olup en kısa dördüncü bölüm ise 2.5 cm kadardır.Sponsorlu Bağlantılar

"Bağırsak Kendini Ne Kadar Sürede Yeniler" Başlıklı Yazımızı Paylaşın:

+ Facebook'ta Paylaş + Tweet'le Google+ Paylaş WhatsApp'ta Paylaş